Robert Lewandowski bohaterem kreskówki. Bajkowa kariera kapitana

2017-10-11 10:27

Robert Lewandowski urósł w oczach Polaków do rangi bohatera narodowego. Kapitan naszej reprezentacji poprowadził kolegów do awansu na MŚ 2018. W eliminacjach do najważniejszej imprezy piłkarskiej "Lewy" strzelił aż szesnaście goli! To absolutny rekord strefy europejskiej. Zasłużenie zgarnął tytuł króla strzelców, zostawiając w pokonanym polu samego Cristiano Ronaldo. Teraz Lewandowski został bohaterem kreskówki, którą musicie zobaczyć!

W niedzielę 8 października na PGE Narodowym w Warszawie Polska podejmowała w ostatnim meczu el. MŚ 2018 Czarnogórę. Choć biało-czerwoni prowadzili do przerwy 2:0, to w drugiej połowie dali się rywalom dojść i przy stanie 2:2 ciśnienie fanów piłkarskich nad Wisłą wzrosło niesamowicie. Wtedy przypomniał o sobie Robert Lewandowski. Kapitan drużyny prowadzonej przez Adama Nawałkę wykorzystał błąd defensywy gości i doprowadził do stanu 3:2. Później jeszcze Czarnogórcy zapakowali piłkę do własnej siatki i ostatni bój w eliminacjach zakończył się wynikiem 4:2 na korzyść naszych piłkarzy.

Robert Lewandowski w eliminacjach MŚ 2018 strzelił aż szesnaście goli. Tym samym ustanowił rekord strefy europejskiej. We wtorek jego osiągnięcie mógł przebić Cristiano Ronaldo. Jego Portugalia walczyła u siebie ze Szwajcarią. Choć mistrzowie Europy pokonali Helwetów 2:0, to gwiazdor Realu Madryt zakończył spotkanie bez zdobyczy bramkowej. Tym samym "Lewy" pozostał samotnym rekordzistą i królem strzelców!

Obok takiego osiągnięcia obojętnie nie mogli przejść internetowi twórcy. Na jednym z YouTube'owych kanałów pojawiła się świetna kreskówka. Zatytułowana jest "Robert Lewandowski - jego życie, jego kariera". Produkcja przedstawia najważniejsze momenty z przygody z piłką "Lewego". Kończy się w wyjątkowo optymistyczny sposób dla polskich kibiców. "Najlepsze jest to, że to wciąż trwa" - czytamy na ekranie.

Zobacz: Te dzieciaki dały nam awans! Zdjęcia Lewandowskiego i Błaszczykowskiego z dzieciństwa [GALERIA]

Przeczytaj: Robert Lewandowski królem strzelców! Pobił Cristiano Ronaldo

Sprawdź: Robert Lewandowski asystentem Adama Nawałki? "Razem analizujemy mecze"