Timur Dibirov, reprezentacja Rosji, piłka ręczna

Autor: EHF/ZPRP

ME w piłce ręcznej: Rosja odesłała do domu Czarnogórę i gra dalej

2016-01-20 19:48

Rosja dołączyła do zespołów, które zagrają w rundzie głównej ME w piłce ręcznej. W środę "Sborna" pewnie pokonała w trójmiejskiej Ergo Arenie Czarnogórę, tym samym eliminując rywali z dalszych gier. Rosjanie zasłużyli na ten awans, grając równo przez całą pierwszą fazę turnieju i sprawiając niespodziankę w drugiej kolejce, wygrywając z Węgrami.

Pierwsze środowe spotkanie grupy D ME w piłce ręcznej zostało rozegrane między Rosją a Czarnogórą. To ekipy, na które stawiało niewielu przed startem turnieju i miały walczyć między sobą o trzecie miejsce premiowane awansem do rundy głównej europejskiego czempionatu. O ile Czarnogórcy faktycznie w dwóch poprzednich spotkaniach nie zapunktowali, o tyle Rosjanie sprawili niespodziankę pokonując Węgrów. "Sbornej" do pewnego awansu wystarczał więc remis, Czarnogórcy by w ogóle marzyć o wskoczeniu na trzecią pozycję musieli w środę wygrać.

ME w piłce ręcznej: Rosja - Czarnogóra

W pierwszej połowie Rosjanie zdominowali wydarzenia boiskowe. Czarnogórcy byli wyraźnie przejęci wagą spotkania i dali rywalom odjechać na kilka bramek. W trójmiejskiej Ergo Arenie "Sborna" do przerwy prowadziła 14:9, rozgrywając przy tym całkiem niezły mecz. Niewiele wskazywało, żeby po wznowieniu gry Rosja miała wypuścić z rąk zwycięstwo i awans do dalszych gier.

Czarnogórcom sił i ambicji wystarczyło zaledwie na kilka minut drugiej połowy. Rosjanie okazali się zbyt silni i w drugich trzydziestu minutach powiększyli przewagę, pewnie zwyciężając 28:21. Tym samym zapewnili sobie awans do rundy głównej turnieju i przystąpią do niej z dwoma punktami na koncie. Czarnogóra może pakować walizki i oczekiwać na samolot, który pofrunie w kierunku Podgoricy.

Rosja - Czarnogóra 28:21 (14:9)

Rosja: Bogdanow, Kirejew - Atman, Buzmakow, Celiszczew, Czernoiwanow, Czipurin, Daszko, Dibirow, Gorbok, Karalasz, Kowaliew, Soroka, Szelmienko, Sziszkariew, Żytnikow

Czarnogóra: Mijatović, Mijusković, Ristanović - Andjelić, Cavor, Grbović, Kankaras, Lipovina, Melić, Milasević, Petricević, Radović, Sevaljević, Vujović