Fabian Wiede, piłka ręczna, reprezentacja Niemiec

Autor: EHF/ZPRP

ME w piłce ręcznej: Sensacja! Niemcy zagrają w półfinale po wygranej z Danią

2016-01-27 20:56

Tego nie spodziewał się nikt! Osłabiona reprezentacja Niemiec wygrała w środę we Wrocławiu ostatni mecz drugiej fazy ME w piłce ręcznej z Danią i zapewniła sobie miejsce w półfinale turnieju. Nasi zachodni sąsiedzi w pełni zasłużyli na zwycięstwo z faworytami. Skandynawowie muszą teraz czekać na wynik ostatniego spotkania, w którym zagrają Hiszpanie i Rosjanie.

Mecz Niemcy - Dania był kluczowym spotkaniem w grupie B rundy głównej ME w piłce ręcznej. Oba zespoły wciąż walczyły o miejsce w półfinale. Bliżej strefy medalowej byli Duńczycy, którzy prowadzili w tabeli z siedmioma punktami na koncie. Jeśli Niemcy chcieli być więc pewni awansu do decydujących gier, to w środę ze Skandynawami musieli wygrać. Przy remisie Tobias Reichmann i spółka musieliby czekać na wynik wieczornego spotkania Hiszpania - Rosja. Porażka całkowicie przekreślała szanse naszych zachodnich sąsiadów na półfinał.

ME w piłce ręcznej: Niemcy awansowali do strefy medalowej

Mecz we Wrocławiu od pierwszych minut był niezwykle wyrównany. Żadna z ekip nie potrafiła wypracować sobie większej zaliczki, a drużyny na zmianę oddawały sobie prowadzenie. Bardzo zacięta pierwsza połowa zwiastowała niesamowite emocje do ostatniego gwizdka arbitrów w Hali Stulecia. Po trzydziestu minutach na minimalnym prowadzeniu byli Skandynawowie. Na tablicy wyników widniał rezultat 13:12 dla Danii.

Druga połowa do złudzenia przypominała pierwszą. Gol za gol i emocje do samego końca. Gdy pięć minut przed końcem Duńczycy prowadzili 23:22 wydawało się, że nie wypuszczą już półfinału z rąk. Tymczasem Niemcy zagrali w końcówce piorunująco! Zdobyli trzy bramki z rzędu i odnieśli zasłużone zwycięstwo i tym samym awansowali do półfinału! Dania musi czekać na rozstrzygnięcie rywalizacji Hiszpanii z Danią.

Niemcy - Dania 25:23 (12:13)

Niemcy: Lichtlein, Wolff - Dahmke, Ernst, Fath, Kohlbacher, Lemke, Pekeler, Pieczkowski, Reichmann, Sellin, Schimdt, Strobel, Wiede

Dania: Landin, Moller - Balling, Damgaard, Eggert, Hansen, Christiansen, Lauge Schmidt, Lindberg, Lynggaard, Mensah Larsen, Mollgaard, Mortensen, Noddesbo, Svan Hansen, Thomsen