Michael Biegler, piłka ręczna, reprezentacja Polski

Autor: CYFRA SPORT

Michael Biegler po meczu Polska - Norwegia: Musimy się podnieść

2016-01-23 23:56

Po meczu Polska - Norwegia na ME w piłce ręcznej selekcjoner naszej kadry był bardzo niezadowolony. Trudno się dziwić, ponieważ zespół Michaela Bieglera przegrał 28:30 i wydłużył swoją drogę do strefy medalowej. Niemiecki szkoleniowiec zamierza teraz pozbierać drużynę i poprowadzić ją do dwóch zwycięstw w rundzie głównej.

Według Michaela Bieglera pierwsze spotkanie rundy głównej ME w piłce ręcznej mogło być najtrudniejszym dla reprezentacji Polski. - Gratuluję Norwegii. To był bardzo trudny mecz i wymagał od obu drużyn wymagał mnóstwo. Chcieliśmy bardzo wygrać - mówił po porażce 28:30 selekcjoner. - Muszę dokładnie przeanalizować to spotkanie. Wiedzieliśmy, że ten mecz będzie bardzo ciężki, bo nie przez przypadek Norwegia wyszła z czterema punktami - dodał.

ME w piłce ręcznej: Michael Biegler o meczu Polska - Norwegia

Według szkoleniowca dużym problemem w grze biało-czerwonych był brak regularności. Polacy nie byli w stanie grać równie dobrze w ataku i obronie. - W drugiej połowie trochę poprawiliśmy obronę. Niestety, przydarzyły się błędy w ataku, źle się poruszaliśmy. W pierwszej połowie straciliśmy za dużo bramek. Spowodowane to było spóźnionym blokiem. Żałujemy, że nie pomógł nam nawet doping naszej wspaniałej publiczności. Strata pod koniec była zbyt duża - powiedział.

Przed reprezentacją Polski jeszcze dwa mecze w rundzie głównej czempionatu Starego Kontynentu. W poniedziałek nasi szczypiorniści zagrają z Białorusią, a w środę zmierzą się z Chorwacją. Jeśli chcą awansować do półfinału, to muszą oba spotkania wygrać. - Mamy dwa mecze, które musimy wygrać i musimy się podnieść - stwierdził Biegler.