Kamil Syprzak

Autor: Cyfra Sport Kamil Syprzak

Koniec marzeń!

To już koniec! Polska żegna się z mistrzostwami Europy w piłce ręcznej. Bolesna klęska ze Słowenią

2024-01-13 19:31

Polscy szczypiorniści żegnają się z mistrzostwami Europy w Niemczech. Podopieczni Marcina Lijewskiego po dotkliwej klęsce z ekipą Norwegii, w sobotni wieczór przegrali z reprezentacją Słowenii 25:32. Przez kilkanaście minut Biało-czerwoni trzymali się blisko wyniku rywali, ale w ostatnich dziesięciu minutach pierwszej połowy wszystko się nagle posypało. Polacy grali słabo w ataku i, niestety, jeszcze gorzej w obronie. W poniedziałek Polska zagra o honor z Wyspami Owczymi. Zapraszamy do zapoznania się z zapisem relacji na żywo z meczu Polska - Słowenia na Euro 2024.

Polska – Słowenia 25:32 (14:20)

Polska: Kornecki, Skrzyniarz - Daszek, Jędraszczyk, Olejniczak, Bis, Sićko, Paterek, Pietrasik, Powarzyński, Syprzak, Gębala, Szyszko, Urbaniak, Dawydzik, Czapliński

Słowenia: Vujović, Ferlin, Lesjak - Blagotinsek, Marguc, Dolenec, Cehte, Jovicić Slatinsek, Kodrin, Zarabec, Horzen, Mazej, Bombac, Mackovsek, Novak, Vlah, Drobez, Suholeznik

Czy polscy piłkarze ręczni podniosą się po porażce z Norwegią?

Polscy piłkarze ręczni walczą o pozostanie na mistrzostwach Europy. Biało-czerwoni prowadzeni przez Marcina Lijewskiego przegrali pierwsze spotkanie z Norwegią i dziś zagrają o wszystko ze Słowenią. To arcyważne spotkanie. Klęska oznaczać będzie pożegnanie się z marzeniami o dalszej grze na tym turnieju.

- Jestem trochę rozczarowany. Za nami bardzo dobry i obiecujący początek, ale potem sami wyrzuciliśmy się z meczu przez własne błędy. To mnie martwi. Wpadliśmy w ślepy zaułek, z którego nie potrafiliśmy się już wygrzebać – powiedział Marcin Lijewski po pierwszym meczu.