Andrzej Duda

i

Autor: Paweł Jaskółka/SUPER EXPRESS

uda się?

Andrzej Duda wszystko potwierdził! Polska będzie starać się o igrzyska olimpijskie

2023-09-27 13:39

W tym roku w Polsce odbyły się igrzyska europejskie – impreza z krótką historią, starającą się nawiązywać do „prawdziwych” igrzysk. Już wówczas mówiono, że to może nie być ostatnie słowo Polski, jeśli chodzi o organizację podobnych imprez. Teraz prezydent Andrzej Duda potwierdził, że nasz kraj będzie starał się o organizację igrzysk olimpijskich w 2036 roku.

W środę, 27 września, Andrzej Duda potwierdził, że Polska będzie starała się o organizację igrzysk olimpijskich. Wcześniej chęć zorganizowania największej sportowej imprezy na świecie zapowiadał minister sportu Kamil Bortniczuk, który zrobił to niedługo po zakończeniu igrzysk europejskich, jakie rozgrywały się w Krakowie i kilkunastu innych miastach Polski. Teraz głowa państwa potwierdziła na II Europejskim Kongresie Sportu i Turystyki, że nasz kraj stanie do walki o organizację igrzysk olimpijskich w 2036 roku.

Polska zorganizuje igrzyska olimpijskie?! Długa droga przed nami

Póki co na wiele lat w przód wiadomo, kto zorganizuje kolejne igrzyska. Już za rok najlepsi sportowcy świata w dziesiątkach dyscyplin udadzą się do Paryża, a w 2028 przyjmie ich Los Angeles. Kolejne, w 2032 roku odbędą się w Brisbane. Pierwszym wolnym terminem, dopiero za 13 lat, jest więc rok 2036 i właśnie do walki o niego stanie Polska. Do tej pory swoje kandydatury potwierdziły Meksyk, Indonezja i Turcja, a niewykluczone, że wystartują również Egiptu, Chin, Indii, a mówi się także o propozycji niemiecko-izraelskiej. 

Jak podaje portal Interia, najpewniej będzie to jednak tylko przygotowanie pod kolejne kandydatury, bowiem jest mało prawdopodobne, byśmy z marszu otrzymali organizację przy pierwszym zgłoszeniu. Niewykluczone, że Polska celować będzie w igrzyska olimpijskie rozgrywane w 2044 roku. 

Szef KSW szczerze o przyszłości Mariusza Pudzianowskiego. "Zbliża się ku końcowi, szykujemy rewolucję"

QUIZ. Ile zapamiętałeś z Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020? 12/15 dla fana to minimum

Pytanie 1 z 15
Ile medali na Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020 zdobyli Polacy?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze