Była minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk obejmuje nowe stanowisko

Danuta Dmowska-Andrzejuk
Autor: East News Danuta Dmowska-Andrzejuk

Na wtorkowej konferencji ministra aktywów państwowych Jacka Sasina obecna była Danuta Dmowska-Andrzejuk, była minister sportu. Tematem było wsparcie polskiego sportu, a okazją – przypadający tego dnia Międzynarodowy Dzień Sportu. Jednocześnie podano informację o nowym stanowisku, jakie obejmie była szefowa resortu sportu.

– Spółki Skarbu Państwa przekazują rocznie na wsparcie polskiego sportu ponad 200 mln złotych. Z perspektywy ponad roku funkcjonowania Ministerstwa Aktywów Państwowych i analizy tego co dzieje się w spółkach Skarbu Państwa, możemy powiedzieć, że w tym zakresie ich rola wykonywana jest dobrze, ale to nie znaczy, że nie może być wykonywana jeszcze lepiej" – powiedział min. Sasin. To właśnie spowodowało powołanie specjalnego zespołu, który ma w ministerstwie koordynować przekazywanie środków. – Poprawę ma pomóc osiągnąć powołany w ministerstwie zespół, który wypracuje regulacje i zestaw dobrych praktyk dla spółek Skarbu Państwa, aby środki przeznaczane na wsparcie polskiego sportu były wydawane jak najbardziej efektywnie. Na czele tego zespołu, jako społeczny doradca, stanie była minister sportu i wybitna szpadzistka Danuta Dmowska-Andrzejuk – dodał Sasin. – Wychodzę z takiego założenia, że najlepiej, jeśli tego typu sprawami zajmują się fachowcy. Bardzo się cieszę, że będziemy mogli współpracować. To jest bardzo dobra wiadomość dla polskiego sportu - podkreślił minister.

Minister Dmowska na Otylia Swim Tour. Obserwowała pływaków i wskoczyła do basenu

Korea Północna wycofuje się z igrzysk olimpijskich w Tokio. Powodem Covid-19

Danuta Dmowska-Andrzejuk, nowo powołany doradca ministra, powiedziała: – Dużo przed nami i cieszę się, że będę mogła pomagać. Myślę, że to wsparcie można kierować jeszcze lepiej i jeszcze mocniej, szczególnie do sportu powszechnego, tam gdzie przygoda ze sportem się zaczyna. Państwo polskie myśli o sporcie w sposób strategiczny i perspektywiczny, bo to jest proces na lata. Nic nie przychodzi łatwo, a szczególnie wynik sportowy.

Najnowsze