Znicz, świeczka

i

Autor: Pixabay

Dramatyczne informacje z Afganistanu! Nie żyje piłkarz reprezentacji, wypadł z samolotu!

2021-08-19 18:06

W czwartek afgańska agencja Ariana poinformowała o tragicznej śmierci jednego z piłkarzy tamtejszej reprezentacji. Śmierć Zakiego Anwariego potwierdził generalny dyrektoriat Afganistanu ds. sportu.

Nie podano szczegółów, wiadomo jedynie, że piłkarz wypadł z samolotu amerykańskich sił powietrznych Boeing C-17. - Tłumy usiłują uciec z opanowanego przez talibów Afganistanu, a wielu ludzi próbuje dostać się nawet do kołujących już samolotów - pisze Reuters.

Sensacyjne wyniki plebiscytu na piłkarza roku UEFA! Aż czwórka piłkarzy przed Lewandowski,

Wszystkie drogi dojazdowe do lotniska w Kabulu, z którego prowadzona jest ewakuacja obywateli państw zachodnich i Afgańczyków, są kontrolowane przez talibów.

Przed ogrodzeniem zabezpieczającym brytyjski obóz na lotnisku pod okiem talibskich bojowników gromadzą się tłumy zdesperowanych ludzi, próbujących wydostać się z Afganistanu - podała wcześniej w czwartek brytyjska telewizja Sky News. Korespondent stacji powiedział, że na jego oczach sprzed lotniska odsyłane są całe przerażone rodziny, często z małymi dziećmi.

- Zrozpaczone kobiety próbowały przerzucać żołnierzom przez drut kolczasty małe dzieci, prosząc ich, by wywieźli je z kraju - powiedział Sky News brytyjski oficer.

W ciągu ostatniej doby z Kabulu wywieziono około 5 tys. obywateli państw zachodnich i zagrożonych przez talibów Afgańczyków; ewakuacja jest cały czas kontynuowana - informował Reuters w czwartek rano. (PAP)

Wystawił na aukcję... chusteczkę Messiego. Cena zwali cię z nóg

Afganistan pod rządami talibów. Jak wygląda sytuacja w kraju?
Talibowie zajęli Afganistan
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze