Eliminacje EURO 2012. Białoruś - Francja 1:1. Francja zatrzymana, dramat Abidala. KOMPLET WYNIKÓW

2011-06-04 1:04

Oczy całej piłkarskiej Francji zwrócone były wczoraj na Erica Abidala (32 l.). Obrońca Barcelony wrócił do kadry po operacji wycięcia guza wątroby. O meczu z Białorusią (1:1, grupa D) Abidal z pewnością chciałby jednak szybko zapomnieć. Strzelił samobója, przez którego „Trójkolorowi” stracili dwa punkty.

Reprezentacja Francja w niczym nie przypominała zespołu, który jeszcze kilka lat temu zdobywała mistrzostwo świata i Europy. W pierwszej połowie meczu w Mińsku naszpikowana gwiazdami drużyna Laurenta Blanca (z Riberym, Benzemą i Nasrim) męczyła się z niedocenianymi Białorusinami (z powodu kontuzji nie zagrał pomocnik Lecha Siergiej Kriwiec).

W 22. minucie Blanc tylko z niedowierzania przecierał oczy. Po dośrodkowaniu Kałaczewa z rzutu wolnego piłkę do własnej bramki skierował Abidal. Wprawdzie dwie minuty później wyrównał Florent Malouda, ale później Francuzi nie strzelili już żadnego gola. Wygląda na to, że piłkarze z Białorusi mają patent na „Trójkolorowych”. We wrześniu ubiegłego roku sensacyjnie bowiem wygrali z Francją w Paryżu 1:0.

Przeczytaj koniecznie: Bułgar Tonew coraz bliżej Lecha Poznań

Mecz z pewnością oglądali podczas zgrupowania w Józefowie reprezentanci Polski, którzy w czwartek podejmą Francuzów w Warszawie. I mogą mieć nadzieję na dobry wynik, bo francuskie gwiazdy z Białorusią grały tak, jakby myślami były już na urlopach. Czy podobnie będzie na Łazienkowskiej?

Ciekawie było również w Wiedniu, gdzie Austria długo stawiała opór reprezentacji Niemiec, która w grupie A eliminacji spisuje się rewelacyjnie. Po dwóch bramkach niezawodnego Mario Gomeza nasi zachodni sąsiedzi wygrali jednak 2:1. Niemcy są już jedną nogą w EURO 2012 – wygrali dotychczas wszystkie swoje mecze i prowadzą w grupie z 18 punktami.

Największą niespodzianką wczorajszej serii meczów jest jednak porażka Litwy z europejskim słabeuszem Liechtensteinem 0:2 (grupa I). Litwini, którzy w marcu pokonali Polskę 2:0, do minimum ograniczyli swoje szanse na awans do EURO 2012.