Finał Euro 2012

Autor: archiwum se.pl

FINAŁ EURO 2012, HISZPANIA - WŁOCHY 4:0. Hiszpanie znowu najlepsi na Starym Kontynencie! PODSUMOWANIE

2012-07-02 9:48

EURO 2012 już za nami! W niedzielę w Kijowie został rozegrany finał polsko-ukraińskiego turnieju, w którym o prym w Europie walczyły reprezentacje Hiszpanii i Włoch. Zapraszamy na podsumowanie tego meczu.

Hiszpania - Włochy 4:0 (2:0)

Gole: David Silva (14. minuta), Jordi Alba (41. minuta), Fernando Torres (84. minuta), Juan Mata (88. minuta)

- W niedzielę chcemy napisać w Kijowie historię - zapowiadał przed potyczką z Włochami Sergio Ramos. Po ostatnim gwizdku w meczu finałowym EURO 2012 wiemy już, że Hiszpanie postawiony przed sobą cel zrealizowali.

Są pierwszym zespołem w historii, który obronił mistrzostwo Europy, a także trzy razy z rzędu triumfował w wielkiej imprezie (EURO 2008, mistrzostwa świata w RPA w 2010 roku, EURO 2012).

Od samego początku spotkania tempo gry narzucili Hiszpanie. Już w 14. minucie wynik rywalizacji otworzył David Silva, a tuż przed przerwą na 2:0 podwyższył Jordi Alba - warto odnotować, że był to jego pierwszy gol strzelony dla reprezentacji.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Na dodatek ostatnie pół godziny finału Włosi zmuszeni byli grać w dziesiątkę, ponieważ kontuzji doznał Thiago Motta, a chwilę przed tym zdarzeniem Cesare Prandelli wykorzystał limit zmian.

"Azzurri" zostali w samej końcówce dobici kolejno przez Fernando Torresa (w 84. minucie) i Juana Matę (88.). "La Furia Roja" był w niedzielę zespołem o klasę lepszy i odniosła zasłużony sukces.