Finał Euro 2012

Autor: archiwum se.pl

FINAŁ EURO 2012, Hiszpania - Wlochy 4:0. Wybierz bohatera meczu SONDA

2012-07-01 10:38

Hiszpanie pokonali w finale EURO 2012 Włochów 4:0 i przeszli do historii jako pierwsza drużyna, której dwukrotnie z rzędu udało się zdobyć mistrzostwo Europy. W spotkaniu tym wyróżniało się kilku zawodników, ale który z nich zasłużył na tytuł piłkarza meczu? Casillas, Alba, Xavi, a może Iniesta? Zapraszamy do udziału w naszej sondzie.

Iker Casillas (Hiszpania) - Bardzo dobry mecz kapitana Hiszpanów. Świetne wyjścia przy dośrodkowaniach i pewna gra przez 90 minut spotkania. Na uwagę zasługują interwencje przy groźnych strzałach Casanno i Di Natale.

Jordi Alba (Hiszpania) - Barcelona będzie miała z niego pociechę. Równa i przede wszystkim wysoka dyspozycja przez cały turniej. W starciu z Włochami zdawał się mieć niespożyte siły - angażował się często w akcje ofensywne, czego efektem jest strzelony przez niego w 41. minucie gol.

Xavi (Hiszpania) - Dwie asysty mówią same za siebie. W poprzednich spotkaniach nie błyszczał, ale w finale zobaczyliśmy Xaviego w jego najlepszym wydaniu.

Andres Iniesta (Hiszpania) - W konfrontacji z Włochami w cieniu Xaviego, choć i tak zagrał na wysokim poziomie. To właśnie on podawał do Fabregasa przy pierwszej bramce.