Gołota! Gołota! Gołota!

2008-01-20 23:22

- Mam nadzieję, że już nikt nie nazwie mnie tchórzem - triumfował Andrzej po fantastycznym pojedynku z Mikiem Mollo (28 l.). Od ósmej rundy Gołota (40 l.) walczył z poważną kontuzją lewego oka, a mimo to do końca dążył do nokautu!

Po walce Andrzej wyglądał jak filmowy Rocky Balboa. Cała jego twarz była pokiereszowana, a lewe oko koszmarnie obite.

- Prawie nic nie widziałem od ósmej rundy - przyznaje polski twardziel. - Boksowałem bardziej na wyczucie.

I to jak! W końcowych rundach tylko cud uratował Amerykanina przed nokautem. Sędziowie nie mogli mieć wątpliwości i jednogłośnie przyznali zwycięstwo Polakowi (116:110, 116:112, 118:109).

- To był taki Andrew, jakiego kochamy! - wołał po pojedynku słynny Don King (76 l.). Promotor obiecał Polakowi, że stawką jego kolejnej walki będzie pas mistrza świata.

- Jestem gotowy - mówi wprost Gołota.

1. runda - Szturm Mollo

Amerykanin od pierwszego gongu jak szalony rzuca się na Gołotę. Polak posłuchał jednak rad "Super Expressu" i chowa się za szczelną, podwójną gardą. Mollo nie jest w stanie mocno trafić.

2. runda - Gołota się chwieje

Chwila grozy. Mollo trafia Gołotę potężnym lewym prostym, po którym Polak ledwie utrzymuje się na nogach. Nie zamierza się jednak poddać i sam też trafia Amerykanina dwoma mocnymi ciosami.

3. runda - Mollo zaczyna faulować

Amerykaninowi brakuje pomysłu na wygraną. Po trzech prawych prostych ma coraz mniejszą ochotę na walkę. Zaczyna faulować. Uderza Gołotę w tył głowy i dwa razy po komendzie "stop".

4. runda - Andrzej w opałach

Dwa potężne prawe sierpowe trafiają Gołotę tak, że jego głowa aż odskakuje do tyłu. Lewe oko Andrzeja zaczyna puchnąć, Polak jest w opałach.

5. i 6. runda - Mollo atakuje z byka

Amerykanin zauważa spuchnięte oko Polaka i próbuje właśnie tam trafiać. Nie robi tego fair, raz po raz się pochyla i uderza z byka. Sędzia nie reaguje na faule, a oko Gołoty puchnie coraz bardziej.

7. i 8. runda - dobre końcówki Polaka

Gołota przyjmuje kilka ciosów, ale w końcówkach starć jest zdecydowanie szybszy i skuteczniejszy. Niestety, oko Polaka jest coraz bardziej opuchnięte.

9. i 10. runda - Mollo ledwie stoi

Gołota w najwyższej formie. Polak nie widzi na lewe oko, ale walczy wspaniale. Amerykanin ledwie trzyma się na nogach. A po końcowym gongu 9. rundy nie wie, gdzie jest jego narożnik! W 10. starciu też skupia się na rozpaczliwej obronie.

11. runda - lekarz ma wątpliwości

Wstrzymujemy oddech. Lekarz ringowy nie wie, czy dopuścić Polaka do dalszej walki z powodu kontuzji oka. Ostatecznie pozwala kontynuować pojedynek. Gołota znów przyjmuje kilka ciosów głową, sędzia upomina Mollo, żeby przestał faulować, bo dostanie ostrzeżenie.

12. runda - Mollo cudem wytrzymuje

Zaskakujące, ale 40-letni Gołota ma dużo lepszą kondycję niż młodszy o 12 lat Mollo. Amerykanin tylko cudem wytrzymuje do ostatniego gongu, ledwie jest w stanie dotrzeć do narożnika, słania się na nogach. Sędziowie nie mają żadnych wątpliwości: w tym pojedynku Gołota był o klasę lepszy.

se.pl
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze