Leszek Laszkiewicz Polska Hokej

Autor: archiwum se.pl Leszek Laszkiewicz Polska Hokej

Hokej na lodzie. Porażka Polaków z Węgrami na turnieju EIH Challenge

2013-11-08 22:40

Reprezentacja Polski w hokeju na lodzie przegrała z Węgrami 1:2 po rzutach charnych w swoim pierwszym meczu w turnieju Euro Ice Hockey Challenge, choć do zwycięstwa w regulaminowym czasie gry biało-czerwonym zabrakło niespełna minuty.

W pierwszej tercji Polacy prowadzili wyrównaną walkę z rywalem grającym w wyższej dywizji. Później zaczęła zaznaczać się przewaga Madziarów, ale to Polacy strzelili gola. W 33. Paweł Dronia położył obrońcę i bramkarza na lód i skierował krążek do węgierskiej bramki.

Przeczytaj również: Rajd Wielkiej Brytanii. Kubica skomentował rozstanie z Baranem

Węgrzy próbowali odpowiedzieć, ale Przemysław Odrobny bardzo dobrze spisywał się w bramce. Niestety aż do 59. minuty, kiedy był bezradny przy dobitce Bartalisa.

W dogrywce Polacy grali dwie minuty w przewadze, ale nie zdołali oddać nawet strzału. W rzutach karnych swoją próbę wykorzystał tylko Mihaly dając Węgrom zwycięstwo 2:1.

Zobacz! Kadra reprezentacji Polski na turniej w Bukareszcie

W rozgrywanym w Bukareszcie turnieju biało-czerwoni zagrają jeszcze z Rumunią i Ukrainą.

Węgry - Polska 2:1 (0:0, 0:1, 1:0, 0:0, 1:0k)
Bramki: 0:1 Dronia (33), 1:1 Bartalis (59)

Decydujący rzut karny: Mihaly (2:1)