Homoseksualna olimpijka szczerze o ochrzczeniu dziecka i swojej wierze. Przytoczyła smutną historię śmierci brata

2022-01-12 18:14
Jolanta Ogar-Hill z ukochaną
Autor: Instagram / Jolanta Ogar-Hill Jolanta Ogar-Hill z ukochaną

Na igrzyskach olimpijskich Jolanta Ogar-Hill w parze z Agnieszką Skrzypulec wywalczyła srebrny medal w żeglarskiej klasie 470. Jolanta Ogar-Hill niedługo po zdobyciu medalu na igrzyskach cieszyła się także z narodzin dziecka. Polka w rozmowie z „Wysokimi Obcasami” zdradziła, czy zamierza wraz ze swoją żoną ochrzcić córeczkę. Nie zabrakło szczerego wyznania na temat wiary.

Jolanta Ogar-Hill wraz z Agnieszką Skrzypulec zapisała się w historii polskiego żeglarstwa, zdobywając srebrny medal na igrzyskach olimpijskich w Tokio w klasie 470. Jolanta Ogar-Hill stała się także jednym z symboli walki o tolerancję dla mniejszości seksualnych, sama też nie ukrywa, że jest lesbijką. W 2018 roku poślubiła w Chuchie Hill, po której przejęła drugi człon nazwiska. Ceremonia odbyła się Hiszpanii, gdzie śluby par tej samej płci są legalne już od 2005 roku. Kolejnym, niezwykle ważnym wydarzeniem w życiu pary, były narodziny córeczki Hunter, która przyszła na świat w grudniu 2021 roku. W rozmowie z „Wysokimi Obcasami” Jolanta Ogar-Hill zdradziła, czy zamierza wraz z partnerką ochrzcić dziecko i wyjawiła powody swojej decyzji, na którą wpływ miała m.in. śmierć jej brata.

Kim jest żona Jolanty Ogar-Hill? Prawda wyszła na jaw

Jolanta Ogar-Hill opowiedziała o swojej wierze i wyjawiła, czy ochrzci córkę

Jolanta Ogar-Hill i Chuchie Hill tworzą parę od wielu lat. Partnerka polskiej żeglarki jest w połowie Hiszpanką i w połowie Brytyjką, choć mocniej związana jest z krajem z Półwyspu Iberyjskiego. – Chuchie jest pół Hiszpanką, pół Brytyjką. Z zawodu jest reżyserem. Pracuje obecnie dla hiszpańskiego związku żeglarskiego. Jak ma możliwość, jeździ ze mną na zgrupowania. Często i ja ją odwiedzam. Chociaż z uwagi na moje starty, przygotowania nie mamy zbyt wiele czasu dla siebie – mówiła Jolanta Ogar-Hill na łamach "Dobrego Tygodnika Sądeckiego".

Medalistka olimpijska Jolanta Ogar-Hill została mamą! Z żoną wybrała imiona dla córeczki

Od grudnia 2021 małżeństwo wychowuje córeczkę, która otrzymała dwa imiona – Hunter i Nadzieja. W rozmowie z magazynem „Wysokie Obcasy” Jolanta Ogar-Hill wyjawiła, czy zdecydują się na ochrzczenie Hunter. – Nie – odpowiedziała stanowczo polska żeglarka i podała powody tej decyzji. – Po pierwsze dlatego, że Chuchie jest niewierząca, a po drugie dlatego, że ja już sama nie wiem, w co wierzę – wyjaśniła.

Później srebrna medalistka igrzysk olimpijskich opowiedziała, dlaczego zdystansowała się do Kościoła. – Jestem zagubiona. Miałam starszego brata. Miał tętniaka w mózgu. Zmarł, kiedy miał 23 lata. Poszłyśmy z mamą do księdza, żeby zamówić mszę pogrzebową, a proboszcz powiedział, że nie wie, czy msza bratu się należy, bo ksiądz go w kościele nie widział. Wtedy coś we mnie pękło. Jak mógł coś takiego powiedzieć? – zastanawia się polska żeglarka.

Ostatecznie ksiądz odprawił pogrzeb, choć postawił jeden warunek. – Powiedział: „Ale nie powiem kazania”, No i pogrzeb się odbył, ale bez kazania. Przychodzi matka i prosi o pogrzeb własnego syna i ten gnojek mówi jej coś tak podłego. Ale to nie wszystko. Mój ojciec zmarł dwa lata później. Też nie chodził do kościoła, natomiast często księdza wspierał finansowo. A to 500 zł na nagłośnienie, a to 1000 zł na remont kościoła, no i tata mszę z kazaniem miał. Tak że na razie nie wiem, co myślę – skwitowała Jolanta Ogar-Hill.

Sonda
Czy Polaków było stać na więcej medali na igrzyskach?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze