Hugo zatrzymał Polaków

2010-11-02 6:00

Tego się nikt nie spodziewał! Polscy piłkarze ręczni zaledwie zremisowali z najsłabszą drużyną grupy 3 - Portugalią 27:27 w eliminacjach mistrzostw Europy. Naszych wicemistrzów świata zatrzymał Hugo Figueira (31 l.), bramkarz rywali, który w mieście Portimao rozegrał mecz życia.

Figueira bronił w niewiarygodnych sytuacjach. Co gorsza, jego koledzy także nie zamierzali tanio sprzedać skóry. Pod koniec pierwszej połowy zdobyli 5 goli z rzędu, wykorzystując fatalną postawę polskiej obrony i prowadzili już 17:12!

Na szczęście w drugiej połowie Polacy skutecznie rzucili się do odrabiania strat. Jednak dopiero celny rzut Mateusza Jachlewskiego (26 l.) w ostatniej minucie gry zapewnił im remis z 23. drużyną europejskiego rankingu.W kolejnym meczu Polacy zagrają w marcu ze Słowenią, która po dwóch zwycięstwach prowadzi w grupie. Do mistrzostw Europy awansują dwie najlepsze drużyny z grupy.