III wojna światowa: Rosja ZAATAKOWAŁA USA! Okrutna ZEMSTA, igrzyska olimpijskie w tle

2020-10-20 9:11 mso
Igrzyska olimpijskie
Autor: East News

Czy to jest już wojna hybrydowa?! Departament sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych oskarża rosyjski wywiad o liczne ataki hakerskie, które potępiły także służby Wielkiej Brytanii! Działania nie były przypadkowe! Okazuje się, że część z nich miała być formą odwetu. Rosjanie poczuli się urażeni atakiem, w ich mniemaniu, na tamtejszych sportowców.

Wojna wielu kojarzy się z walkami zbrojnymi między dwoma lub więcej oddziałami różnych krajów. Najczęściej dochodzi w nichdo ogromnego rozlewu krwi. Coraz częściej rywalizacja przenosi się na inne pola, jak chociażby działania cybernetyczne. Zmasowane ataki hakerskie są często elementem tzw. "wojny hybrydowej". Kolejny raz o takich działaniach słyszymy w kontekście Rosjan, atakujących inne państwa. Tym razem mówią o nich służby Stanów Zjednoczonych, zachowanie potępiła także Wielka Brytania.

Igrzyska olimpijskie NIE ODBĘDĄ SIĘ nawet w 2021 roku?! To REALNE zagrożenie

Jak twierdzi resort sprawiedliwości USA, Rosjanie dopuścili się w ostatnim czasie wielu ataków hakerskich. Tamtejszy wywiad wojskowy miał atakować sztab wyborczy Emmanuela Macrona w 2017 roku, organizatorów przełożonych na 2021 roku Igrzysk Olimpijskich w Tokio, czy IO i paraolimpiady w Pjongczangu. Według AP, trzy ostatnie cele miały być atakowane w ramach okrutnej zemsty. Ta oczywiście jest związana z dopingowymi skandalami.

Odwet Kremla miał miejsce ze względu na dyskwalifikowanie tamtejszych sportowców za korzystanie z dopingu. I choć racja stoi po stronie służb zajmujących się karaniem oszustów, to dla Rosji udział zawodników na międzynarodowych imprezach jest sprawą honorową. Rywalizacja między Rosją, USA i Wielką Brytanią o czołowe miejsca w klasyfikacji medalowej były znacząco utrudnione.

O działania oskarżonych jest sześciu byłych i obecnych oficerów rosyjskiego wywiadu wojskowego.

Karol. Człowiek, który został liderem | Futbologia
Najnowsze