Jesteśmy liderami!

2008-01-21 23:23 se.pl

- Turniej dopiero się zaczyna - zgodnie twierdzą polscy szczypiorniści, którzy od dziś rywalizować będą w drugiej rundzie mistrzostw Europy.

Już na samym początku podopiecznych Bogdana Wenty czeka ekstremalnie trudne zadanie - mecz z Norwegią.

- Są bardzo mocni. No i grają u siebie - ocenia krótko Grzegorz Tkaczyk. - Ale są w naszym zasięgu - dodaje natychmiast. Spotkania z niepokonanymi dotąd gospodarzami EURO nie obawia się również Adam Weiner.

- I tak musimy z nimi zagrać. Obojętne, czy będzie to pierwszy mecz, czy ostatni - wzrusza ramionami bramkarz naszej reprezentacji.

W tabeli grupy I Polacy zajmują wprawdzie 4. miejsce, ale śmiało możemy nazywać się liderami. I to w co najmniej kilku indywidualnych klasyfikacjach turnieju. Po rundzie zasadniczej najlepszym strzelcem mistrzostw jest Karol Bielecki (24 bramki) a najwięcej przechwytów - osiem - zaliczył Tkaczyk. Reprezentant Polski jest liderem jeszcze jednego zestawienia. Artur Siódmiak dostał już aż siedem 2-minutowych kar...

Tabela grupy I

1. Chorwacja 2 4 61:51

2. Norwegia 2 4 54:48

3. Dania 2 2 58:51

4. Polska 2 2 60:59

5. Słowenia 2 0 51:62

6. Czarnogóra 2 0 46:59

W tabeli uwzględnia się wyniki z pierwszej fazy mistrzostw; do półfinałów awansują dwie najlepsze drużyny.

 

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze