Kacper Tekieli

i

Autor: Instagram Kacper Tekieli

Poruszające słowa

Kacper Tekieli powiedział to kilka miesięcy przed swoją śmiercią. Szczere słowa o ryzyku, poruszające

2023-05-18 12:56

Kacper Tekieli kilka miesięcy przed śmiercią udzielił wywiadu "Interii Sport", w którym opowiadał o swojej karierze. Mężczyzna, który prywatnie związany był małżeństwem z Justyną Kowalczyk w rozmowie powiedział między innymi o podejmowaniu ryzyka w tak ekstremalnym sporcie, jak wspinaczka górska. Jego słowa z perspektywy czasu są poruszające.

Przykra informacja obiegła dziś Polskę. Jak podały media, w wieku 38 lat zmarł mąż Justyny Kowalczyk, Patryk Tekieli. Sportowiec śmierć ponieść miał w trakcie spinaczki w górskiej w Szwajcarii. Tuż przed swoim odejściem, ukochany polskiej olimpijski udzielił wywiadu "Interii Sport" w którym powiedział o podejmowaniu ryzyka w trakcie uprawiania tak niebezpiecznego sportu, jakim jest wspinaczka górska. Padły wyjątkowo poruszające słowa.

Tak Kacper Tekieli mówił o ryzyku. Poruszające słowa na kilka miesięcy przed śmiercią

Jak powiedział Tekieli w rozmowie z "Interią Sport", zdawał on sobie sprawę z ryzyka, które podejmuje, jednak zostało ono sprowadzone do "dawki incydentalnej". 

-  Nadal, dzięki mojej żonie i dobrej pracy mam czas na realizację swoich pomysłów. Jeśli ktoś pyta wprost o element ryzyka, odpowiadam, że zawsze jestem świadomy jego obecności, ale jego akceptowalny poziom pozostał na takim samym poziomie, to znaczy sprowadzony do dawki incydentalnej. Jeśli chodzi o czynnik ludzki, zawsze działam z pełnym przekonaniem i poniżej wytrenowanego poziomu. - powiedział Kacper Tekieli w rozmowie z "Interią Sport".

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze