Koronawirus na zapleczu Ekstraklasy. Mecz lidera pierwszej ligi ODWOŁANY!

2020-10-17 23:51 MaSz
Widzew - ŁKS 0:2
Autor: CyfraSport Widzew - ŁKS 0:2

Pandemia koronawirusa dotknęła także kluby zaplecza Ekstraklasy. Przed weekendem PZPN zdecydował się odwołać mecz Zagłębia Sosnowiec z Resovią. W tej pierwszej drużynie stwierdzono 27 przypadków zakażeń. Teraz kolejne spotkanie nie dojdzie do skutku. PZPN przełożył mecz lidera ŁKS-u. Oficjalny komunikat wydała polska federacja, a także łódzki klub.

ŁKS to spadkowicz z Ekstraklasy. W pierwszej lidze spisuje się wyśmienicie. Po 8. kolejkach łodzianie są na czele ligi. Wygrali siedem meczów i raz zremisowali. Prowadzą z punktem przewagi nad Termaliką Nieciecza i dwoma nad Odrą Opole. Jednak z powodu zakażeń koronawirusem nie dojdzie do skutku mecz ŁKS-u z Koroną.

CUDOWNY gol w Bundeslidze. Polski bramkarz bezradny po kapitalnym uderzeniu [WIDEO]

Komunikat ŁKS-u w sprawie odwołanego meczu:

- Informujemy, że przed zaplanowanym w ramach 9. kolejki Fortuna 1 Ligi meczem ŁKS-u Łódź z Koroną Kielce, przeprowadzono u dwóch zawodników naszej drużyny badanie na obecność wirusa SARS-CoV-2 - czytamy na stronie lidera pierwszej ligi. - Badanie przeprowadzono zaraz po tym, jak piłkarze zgłosili objawy wskazujące na pogorszenie się stanu zdrowia. Rzeczone badanie wykazało wynik pozytywny. Po zapoznaniu się z rzeczonymi wynikami klub wdrożył niezbędne procedury, w tym: izolację osób z wynikiem pozytywnym badania na obecność wirusa SARS-CoV-2 oraz kwarantannę całej drużyny. Badanie wszystkich piłkarzy z kadry pierwszego zespołu, sztabu szkoleniowego i pracowników klubu mających bezpośredni kontakt z drużyną zaplanowano na 21 października. W związku z sytuacją, zaplanowany na niedzielę mecz ŁKS-u z Koroną Kielce został odwołany i zostanie rozegrany w innym terminie. Pragniemy przy tym dodać, że zawodnicy z pozytywnym wynikiem badania na obecność wirusa SARS-CoV-2 natychmiast po zgłoszeniu niepokojących objawów zostali wyłączeni z zajęć treningowych i nie mieli po tym fakcie kontaktu z drużyną. Obecnie czują się dobrze i przebywają na tzw. izolacji domowej. Łódzki Klub Sportowy pozostaje w stałym kontakcie z Polskim Związkiem Piłki Nożnej i Państwową Inspekcją Sanitarną - zaznaczono w klubowym komunikacie na stronie ŁKS-u.

Kolejny przypadek koronawirusa w Ekstraklasie. Klub wydał komunikat. Co z meczami?

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze