Tauron Arena Kraków

i

Autor: Piotr Tomaszewski, fly4pix.pl / Wikipedia CC Tauron Arena Kraków

Kraków gospodarzem Igrzysk Europejskich w 2023 roku! To już pewne

2019-06-22 12:06

Za cztery lata w Polsce odbędą się Igrzyska Europejskie. Tak zdecydował Europejski Komitet Olimpijski. Gospodarzem zawodów będzie Kraków.

Takiej decyzji można było się spodziewać, bo Kraków był jednym miastem, który zgłosił swoją kandydaturę. Jak tłumaczył szef Europejskiego Komitetu Olimpijskiego wpływ na powierzenie obowiązku gospodarza właśnie Małopolsce i Krakowowi miała istniejąca już baza sportowa.

To będzie dopiera trzecia edycja Igrzysk Europejskich, odbywają się w cyklu czteroletnim. Pierwsza miała miejsce przed czterema laty w stolicy Azerbejdżanu - Baku. Wystąpili na niej nasi reprezentanci i spisali się znakomicie. Zdobyli dwadzieścia medali. Dwa z nich był złote. Druga impreza rozgrywa się w stolicy Białorusi - Mińsku. Potrwa do 30 czerwca. Na tej imprezie sportowcy mogą uzyskać w niektórych dyscyplinach kwalifikacje na przyszłoroczne Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze