Leo Messi

i

Autor: Cyfrasport Leo Messi

Argentyńczyk najlepszy na świecie!

Leo Messi piłkarzem roku FIFA! Zasłużone zwycięstwo mistrza świata, przegonił Benzemę i Mbappe

2023-02-27 22:59

Leo Messi może dopisać kolejną wygraną na długiej liście trofeów, które wygrał w swojej karierze. Argentyński mistrz świata i zawodnik Paris Saint-Germain wygrał w plebiscycie FIFA Best Football Awards, okazując się lepszym od Kyliana Mbappe i Karima Benzemy, którzy też byli nominowani do najlepszej trójki konkursu.

Argentyńczyk Lionel Messi po raz siódmy w karierze wygrał plebiscyt FIFA na Piłkarza Roku. W finałowej trójce edycji za 2022 rok okazał się lepszy od Francuzów Kyliana Mbappe i Karima Benzemy. Wcześniej nagrodę za najładniejszą bramkę roku odebrał polski ampfutbolista Marcin Oleksy.

Wyniki ogłoszono podczas uroczystej gali w Paryżu.

Dwie poprzednie edycje plebiscytu FIFA na najlepszego piłkarza roku na świecie - za 2020 i 2021 - wygrał Robert Lewandowski. Tym razem zabrakło go w finałowej trójce.

Występujący w Paris Saint-Germain Messi zdobył w grudniu mistrzostwo świata z reprezentacją Argentyny, został uznany też za najlepszego piłkarza tej imprezy (MVP).

W obecnej edycji liczyły się występy w okresie od 8 sierpnia 2021 do 18 grudnia 2022 roku.

Wszystkie najbardziej prestiżowe nagrody w męskim futbolu zgarnęli argentyńscy mistrzowie świata.

Najlepszym trenerem został selekcjoner tej reprezentacji Lionel Scaloni, a najlepszym bramkarzem - Emiliano Martinez.

W futbolu kobiecym najlepszą piłkarką została Hiszpanka Alexia Putellas z Barcelony, zaś trenerką - holenderska selekcjonerka reprezentacji Anglii Sarina Wiegman.

Zwycięzcy głównych kategorii byli wybierani przez międzynarodowe jury, w skład którego weszli obecni selekcjonerzy wszystkich drużyn narodowych, kapitanowie tych reprezentacji, po jednym dziennikarzu z każdego terytorium reprezentowanego przez drużynę narodową oraz kibice z całego świata zarejestrowani na fifa.com

Najnowsze