Ronaldo, Griezmann i Messi

Autor: East News Ronaldo, Griezmann i Messi

Lewandowski bez nagrody Piłkarza Roku FIFA. Powalczą Ronaldo, Griezmann i Messi

2016-12-02 19:05

Cristiano Ronaldo, Antoine Griezmann i Lionel Messi - ta finałowa trójka powalczy o nagrodę FIFA dla najlepszego piłkarza roku 2016. Listę zawężono z 23 zawodników, wśród których był Robert Lewandowski. Polak ostatecznie musiał ustąpić miejsca napastnikom z Primera Division.

Robert Lewandowski nie może narzekać na brak nominacji do rozmaitych nagród FIFA, ale wiadomo, że tej najważniejszej nie zdobędzie. Okrojona lista kandydatów do zwycięstwa w plebiscycie na Piłkarza Roku nie zawiera nazwiska kapitana reprezentacji Polski. Za rywali miał najlepszych piłkarzy na świecie, którzy zdaniem środowiska piłkarskiego bardziej zasłużyli na wyróżnienie.

Cristiano Ronaldo z Realu Madryt miał bardzo udany rok zarówno z klubem, jak i reprezentacją. Nie dość, że wygrał Ligę Mistrzów, to jeszcze zdobył mistrzostwo Europy z reprezentacją Portugalii. Lionel Messi z Barcelony nie miał tak dobrych 12 miesięcy, ale jak zawsze grał na swoim kosmicznym poziomie! Z klubem wywalczył wywalczył mistrzostwo kraju, a z Argentyną dotarł do finału Copa America. Z kolei Antoine Griezmann został wicemistrzem Europy z reprezentacją Francji i królem strzelców tej imprezy! Z Atletico Madryt poległ w finale Ligi Mistrzów.

Kto najbardziej zasłużył na nagrodę Piłkarza Roku FIFA? Głosujcie! Zwycięzca plebiscytu "The Best FIFA Football Awards" zostanie ogłoszony 9 stycznia w Zurychu.