Mama Anny Lewandowskiej zdradza szczegóły WYCHOWANIA córki. Mówi o kręgosłupie moralnym

2021-01-18 10:03 PM
Anna Lewandowska z mamą Marią Stachurską
Autor: Instagram / annalewandowskahpba Anna Lewandowska z mamą Marią Stachurską

Maria Stachurska, mama Anny Lewandowskiej, w ostatnim czasie pracowała nad filmem oraz książką, które zostały poświęcone jej cioci – Stanisławie Leszczyńskiej. Kobieta ta dokonała niezwykłych czynów będąc osadzoną w obozie koncentracyjnym w Auschwitz. Teraz Maria Stachurska opowiedziała jak wyglądała praca nad książką oraz filmem, a także jaki wpływ na wychowanie jej dzieci miała jej ciocia.

Stanisława Leszczyńska to niezwykle interesująca postać. Przed II wojną światową pracowała jako położna, a w 1943 roku wraz ze swoją córką trafiła do obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Tam wciąż realizowała swoje powołanie, odbierając porody i odmawiając wykonania rozkazu mordowania noworodków. W trakcie swojego pobytu w obozie Stanisława Leszczyńska odebrała ok. 3 tys. porodów. Aktualnie trwa jej proces beatyfikacyjny.

Bayern - Freiburg: 21. gol Roberta Lewandowskiego w sezonie! Goni Gerda Muellera

To jednak tylko krótki wstęp do historii tej niezwykłej osoby. Więcej na temat „Położnej z Auschwitz” można dowiedzieć się z filmu oraz książki, które zostały jej poświęcone. Autorką zarówno jednego jak i drugiego jest Maria Stachurska, dla której Stanisława Leszczyńska była ciocią. Mama Anny Lewandowskiej w wywiadzie dla WP SportoweFakty zdradziła nieco szczegółów na temat powstawania książki o Stanisławie Leszczyńskiej, a także opowiedziała, jak jej postawa miała wpływ na wychowanie jej własnych dzieci. Więcej o tym dowiecie się z naszej galerii poniżej.

Lewandowski KUPI Legię?! Tajemnicze ROZMOWY z Mioduskim | Futbologia
Najnowsze