Mecze Argentyna - Grecja (2:0) i Nigeria - Korea Płd (2:2) - RELACJA NA ŻYWO

2010-06-22 22:05

W grupie B wszystkie drużyny mają jeszcze szansę na awans. Najbliżej 1/8 finału są Argentyńczycy, których tylko katastrofa może wyeliminować. Za ich plecami już czają się Koreańczycy, Grecy i Nigeryjczycy. Kto będzie się cieszył z awansu?

Koniec meczu! Awans Korei Południowej z 2. miejsca, w 1/8 finału zmierzą się z Urugwajem, zaś Argentyna zagra z Meksykiem.

92. minuta - Zmiana w Korei - Dong Jin za Chu Yonga

Koniec meczu Argentyna - Grecja (2:0), Nigeria jeszcze walczy.

90. minuta - sędzia dolicza 3 minuty - 180 sekund nadziei Nigeryjczyków.

89. minuta - Obinya  w boczną siatkę.

88. minuta - GOL dla ARGENTYNY. Świetna akcja Messiego, jego strzał dobija Palermo

86. minuta - zmiana w Korei - Jae Sung za Sung Yuenga.

85. minuta - Messi w słupek! Gwiazdor FC Barcelony wciąż nie może strzelić gola na mundialu

80. minuta - zmiana w Argentynie - Palermo za Milito.

80. minuta - stuprocentowa okazja Martinsa (Nigeria), ale nie trafia w bramkę!

79. minuta - Nigeria potrzebuje jednego gola do awansu

Tabela:

1. Argentyna 9 6-1

2. Korea Płd 4 5-6

3. Grecja 3 2-4

4. Nigeria 1 3-5

78. minuta - GOL DLA ARGENTYNY: Demichelis daje prowadzenie podopiecznym Maradony

76. minuta - żółta kartka dla Bolattiego, zmiana w Argentynie: Pastore za Aguero.

74. minuta - Argentyńczycy oblegają bramkę Greków, ale wciąż cudów dokonuje Tzorvas.

72. minuta - wciąż awans Argentyny i Korei, ale każdy gol może to zmienić.

69. minuta - ostatnia zmiana zw Nigerii - Obinya za Yakubu.

68. minuta - GOL DLA NIGERII - Yakubu trafia z karnego!

67. minuta - rzut karny dla Nigerii, żółta kartka dla Na Li.

66. minuta - fantastyczna akcja Uche, ale Yakubu nie trafia do pustej bramki z 2 metrów!

64. minuta - zmiana w Korei - Nam Il za Ki Huna

60 minutya - statystyki w meczu Korea Płd. - Nigeria: strzały 11-5, celne 5-2, faule 8-17, rożne 2-1, posiadanie piłki 51%-49%

60. minuta - statystyki w meczu Grecja - Argentyna: strzały 3-10, celne 3-5, faule 11-5, rożne 1-5, posiadanie piłki 36%-64%

59. minuta - Yakubu sam na sam z bramkarzem, ale zamiast strzelać lub podać, drybluje i traci piłkę...

58. minuta- zmiana w Nigerii: Martins za Kanu

57. minuta - Rogriguez bardzo mocno strzela na bramkę Greków, ale pudłuje o 1,5 metra

54. minuta - ostatnia zmiana w Grecji: Patsa za Torosidisa

53. minuta - zmiana w Grecji: Ninic wchodzi za Katsouranisa.

Teraz tabela wygląda tak:

1. Argentyna 7 5-1

2. Korea Płd 6 5-5

3. Grecja 4 2-3

4. Nigeria 0 2-5

48. minuta - GOL dla KOREI! Park Chu-young bezpośrednio z rzutu wolnego. To pierwszy gol z wolnego na tym mundialu

47. minuta - pierwszy strzał Greków w meczu, ale od razu bardzo groźny, choć niecelny

46. minuta - zmiana w Nigerii: Echiejile wchodzi za Yobo

46. minuta - zmiana w Grecji: Spiropoulos wchodzi za Karagouinisa

Przed drugą połową: Grecy wiedzą, że Korea remisuje i w tej sytuacji 0:0 z Argentyną nic im nie daje. Nigeryjczycy także mają o co walczyć: jeden gol może dać im awans, jeśli podopieczni Diego Maradony też coś strzelą. Zapowiadają się wielkie emocje!

Koniec pierwszej połowy w obu meczach. Argentyńczycy nie są w stanie sforsować muru sześciu obrońców i bramkarza w świetnej formie. W drugim meczu - uczciwy remis, który jak na razie daje awans Korei Południowej.

45. minuta - piękny strzał Messiego, ale bramkarz Grecji dokonuje cudów!

41. minuta - żółta kartka dla Yusuffa i rzut wolny dla Korei 20 metrów od bramki - jednak strzał prosto w ręce bramkarza.

2. Korea Płd 4 3-3

4. Nigeria 1 2-4

38. minuta GOL dla KOREI PŁD. Lee Jung-soo głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego

38. minuta - żółta kartka dla Obasi (Nigeria)

36. minuta - Kalu Uche trafia w słupek!

34. minuta - Koreańczycy z rzutu wolnego, ale lekko i niedokładnie

31. minuta - najpierw Milito, potem Aguero, ale w obu przypadkach górą bramkarz Greków.

28. minuta - z kolei w meczu Korea PŁd. - Nigeria posiadanie piłki po 50%, za to piłkarze z Afryki lepsi o jedną bramkę.

26. minuta - posiadanie piłki Argentyna 70%, Grecja 30%...

23. minuta - kolejny ostry faul na Messim - sędzia mówi: następnym razem będzie kartka.

22. minuta - grożny strzał Uche, najlepszego piłkarza Nigerii na mundialu, starego znajomego z Wisły Kraków.

20. minuta - Koreańczycy przyspieszają, bo wiedzą, że awans wymyka im się z rąk, choć przecież zaczęli mundial od zwycięstwa

19. minuta - potężny strzał Verona, bramkarz cudem broni!

18. minuta - Aguero bardzo blisko zdobycia gola, świetna interwencja Tzorvasa!

15. minuta - Nigeria do awansu potrzebuje utrzymać prowadzenie i trzymać kciuki za Argentyńczyków, by pokonali Greków.

W tej chwili tabela wygląda tak:

2. Grecja 4 2-3

3. Nigeria 3 2-3

4. Korea Płd 3 2-3

12. minuta - GOL dla NIGERII! KALU UCHE daje prowadzenie drużynie z Afryki!

10. minuta - do awansu z grupy B mogą wystarczyć zaledwie 3 punkty, ale z drugiej strony może też nie wystarczyć 6. Jeśli wygrają Grecja i Korea, trzy zespoły będą miały po 6 punktów i ten z najsłabszym bilansem bramek wróci do domu.

7. minuta - świetna akcja Nigerii, ale Yakubu drybluje, zamiast strzelać i w efekcie traci piłkę

5. minuta - Argentyńczycy się nie spieszą, wymieniają piłkę w środku pola, co kibice kwitują gromkim "ole!"

2. minuta - groźna akcja Korei, strzał tuż obok bramki, w dodatku opłacony kontuzją Lee Chung-yonga.

Nigeria awansuje, jeśli pokona Koreę Południową, a Argentyna wygra z Grecją

Korea awansuje, jeśli zremisuje lub wygra z Nigerią, a Argentyna pokona Grecję

Grecja awansuje, jeśli wygra z Argentyną, a w drugim meczu będzie remis lub wygra Nigeria

Argentyna awansuje, jeśli wygra, zremisuje, lub przegra najwyżej jedną bramką.

Przed meczami Argentyna - Grecja i Korea Płd. - Nigeria tabela grupy B wygląda następująco:

1. Argentyna 6 5-1

2. Korea Płd 3 3-4

3. Grecja 3 2-3

4. Nigeria 0 1-3

To składy, w jakich rozpoczną Argentyna i Grecja:

Argentyna: 22-Romero - 15-Otamendi, 2-Demichelis, 4-Burdisso, 3-Rodriguez - 5-Bolatti, 8-Veron, 20-Rodriguez - 16-Aguero, 10-Messi, 19-Milito

Grecja: 12-Tzorvas - 11-Vyntra, 5-Moras, 16-Kyrgiakos, 15-Torosidis - 6-Tziolis, 8- Papadopoulos, 19-Papastathopoulos, 21-Katsouranis, 10-Karagounis - 7-Samaras

A to zawodnicy, delegowani przez trenerów Korei Południowej i Nigerii:

Korea Płd.: 18-Jung Sung-ryong - 22-Cha Du-ri, 12-Lee Young-pyo, 4-Cho Yong-hyung, 14-Lee Jung-soo - 8-Kim Jung-woo, 16-Ki Sung-yong, 7-Park Ji-sung, 17-Lee Chung-yong, 10-Park Chu-young - 20-Ki -hun

Nigeria: 1-Enyeama - 17-Odiah, 2-Yobo , 6-Shittu, 5-Afolabi - 13-Yussuf, 20- Etuhu, 4- Kanu - 19-Obasi, 12-Uche - 8-Yakubu