MŚ 2010. mecz Anglia - Algeria:Anglia ma kłopoty z Algerią i własną niemocą, wynik 0:0, NA ŻYWO

2010-06-18 20:24

Przed meczem a Algerią Fabio Capello sięgnął po swojego ulubionego zawodnika Garetha Barry, a w bramce sprawcę nieszczęścia w meczu z USA Greena zmienił David James. Także w drużynie Algerii doszło do wymiany bramkarza, Chaouchiego zastąpił Mbouli.

93 min. Koniec. Kolejna sensacja na MŚ jest faktem. Blamaż Anglii i wielkie rozczarowanie. Algeria była dla gwiazd najlepszej ligi na świecie partnerem całkowicie równorzędnym.

90 min. Sedzia doliczył 3 minuty.

88 min. Mesbah za Yebdę. Po chwili ostre starcie pod bramką Jamesa. Bougherra pada i nie może złapac oddechu.

83 min. Barry zmieniony przez Croucha. Czy wreszcie jakiś skuteczny zawodnik w armadzie Capello ?

80 min. Schodzi Ziani , wchodzi  Guedioura.

77 min. Anglicy naciskają, ale nadal robią to chaotycznie. Wejście na boisko Defoe ożywiło nieco grę, ale rezultatów nie widać.

73. min.Kolejne zmiany.  Abdoun za Boudebouza. Defoe za Heskeya. Defoe niemal natychmiast znalazł się w sutyacji strzeleckiej, ale sie nie udało raz jeszcze.

64 min. Zmiana, zszedł Lennon, na boisku Wright-Phillips.

63 min. Straszny błąd Terry'ego i James musi interweniować w sytuacji sam na sam z Matmourem.

62 min. Dośrodkowanie Lennona mija słupek, nikt  piłki nie dotknął.

58 min. Faul Caraghera tuż przed polem karnym.  James ustawia mur. Ziani strzelił z wolnego obok słupka.

55 min. Anglicy przechwycili piłkę przed polem karnym rywali i zmarnowali okazję. Konkretnie spaprał Gerrard

51 min. Heskey popędził po skrzydle i..zaplątał się we własnych nogach.

46 min. Gra wznowiona i...żadnych zmian w składach drużyn. W przypadku Algerii jest to oczywiste, ale na co czeka Capello - nie wiadomo.

45 min. Koniec I połowy. Zaskakujący przebieg meczu. Anglicy grają wolno i nieskutecznie. Obchodzący 64. urodziny Fabio Capello musi dokonać zmian, bo w tym ustawieniu szans na wygraną raczej nie widać. Kolejny europejski potentat nie umie w Afryce znaleźć normalnej, wysokiej formy.

43 min. Rooney próbował uderzyć z dystansu, ale Mboulhi jest bardzo sprawny i piłkę złapał.

39 min. Najpierw strzał z dystansu Barry'ego, potem szarża Rooneya, ale obie akcje marne. Niemniej widać, że Anglia nabiera rozpędu i atakuje coraz wyraźniej.

35 min. Szarża po skrzydle zakończoną strzałem rewanżuje się Ziani.

33 min. Po raz pierwszy zapachniało golem. Groźnie uderzał Lampard. Mbouli obronił. Akcje angielskie próbuje zdynamizować Rooney, który cofa sie wgłąb pola i próbuje rozgrywac piłkę.

30 min. Gerrad strzela z dystansu w sam środek bramki.

26 min. Po raz pierwszy Rooney znalazł się w pozycji strzeleckiej w polu karnym. Wcześniej jednak był faol Heskeya. Anglikom cięzko jest zbudować akcję, nie radzą sobie z wysokim pressingiem Algierczyków.

23 min. Róg dla Algerii, James skacze i zdejmuje piłkę z głowy napastnika..

19 min. Strzela Yebda. Anglicy stracili panowanie w środku pola. Algierczycy poczynają sobie coraz swobodniej, to oni sa do tej pory prze 53 proc. czasu przy piłce.

15 min. Pierwszy strzał Anglików, Gerrard z dystansu i bardzo wysoko nad poprzeczką. Anglicy śpią.

10 min. Upłynęły na dość bezładnej grze w środku pola. W końcu groźną sytuacji  stworzyli  Algierczycy. Długa wrzutka pod bramkę i James ratował się piąstkując.

4 min. Anglicy od początku w ataku, Algierczycy trochę faulują i próbują kontrować. Wygląda, że nie cierpią z powodu kompleksów.

1 min. Ruszyli. W składzie ekipy Algerii debiutuje Ryad Boudebouz. Ma 20 lat i 4 miesiące, a waży zaledwie 59 kg. Piłkarz kieszonkowy.

Składy drużyn:

Anglia:  James - Johnson, Terry, Cole - Carragher, Lampard, Gerrard, Lennon (64. Wright-Phillips), Barry (83.Crouch) - Rooney, Heskey (73 Defoe).

Algeria: Mboulhi - Bougherra, Yahia, Halliche, Belhadj - Lacen, Matmour, Ziani(80. Guedioura), Yebda (88. Mesbah), Kadir - Boudebouz (73. Andoun).

Sędzia: Ravshan Irmatow (Uzbekistan)