Ivica Olić, Chorwacja - Kamerun

Autor: Newsflare/Tarbouriech Roseline via AP Ivica Olić, Chorwacja - Kamerun

Mundial 2014. Mecz Chorwacja - Kamerun był ustawiony?

2014-06-30 21:00

Sensacyjne doniesienia płyną z Niemiec. Tamtejszy "Der Spiegel" podaje, że spotkanie fazy grupowej mistrzostw świata w Brazylii pomiędzy Chorwacją a Kamerunem było ustawione.

Kilka godzin przed rozpoczęciem meczu do redakcji tej gazety zadzwonił Wilson Raj Perumal, który w przeszłości niejednokrotnie zamieszany był w afery związane z ustawianiem meczów.

Przekazał on dziennikarzom, że Kamerun przegra mecz 0:4, a w pierwszej połowie z boiska wyleci jeden z piłkarzy tej reprezentacji. Podane przez niego informacje sprawdziły się w stu procentach.

Spotkanie zakończyło się wygraną Chorwatów 4:0, a w 40. minucie czerwoną kartkę obejrzał Alex Song. Jak informuje "Der Spiegel", niewykluczone, że Kamerun ustawił wszystkie trzy mecze fazy grupowej.

Warto przypomnieć, że przed rozpoczęciem turnieju piłkarze Kamerunu wdali się w konflikt z rodzimą federacją i odmówili wylotu do Brazylii. Zdanie zmienili dopiero, gdy prezes zaoferował im odpowiednie premie za występ w rozgrywkach.