Michał Fidziukiewicz

i

Autor: Cyfrasport Michał Fidziukiewicz jest najlepszym strzelcem Polonii Warszawa

Cenne wygrane

Na drugoligowym froncie. Polonia i Znicz górowały nad rezerwami z Dolnego Śląska

2023-03-05 14:45

Polonia Warszawa i Znicz rywalizowały w tej kolejce II ligi z zespołami z Dolnego Śląska. Czarne Koszule rywalizowały z rezerwami Śląska Wrocław, a ekipa z Pruszkowa mierzyła się na wjeździe z drugą drużyną Zagłębia Lubin. Jak im poszło?

Polonia w końcu zwycięska

Piłkarze Polonii przerwali serię trzech meczów bez zwycięstwa w II lidze. Tym razem Czarne Koszule pokonały na Konwiktorskiej 2:1 rezerwy Śląska w 21. kolejce. W pierwszej połowie bramkę zdobył kapitan Łukasz Piątek. Pierwszą część wrocławianie kończyli w osłabieniu, bo Jehor Macenko został ukarany czerwoną kartkę. To efekt kopnięcia w głowę Bartosza Biedrzyckiego. Jednak po przerwie rezerwy Śląska za sprawą Miłosza Kurowskiego doprowadziły do wyrównania. Na szczęście odpowiedź gospodarzy była błyskawiczna i po dwóch minutach Marcin Kluska zapewnił zwycięstwo.

Znicz rozbił rezerwy Zagłębia

Z kolei Znicz rozbił na wyjeździe 5:1 rezerwy Zagłębia Lubin. Po dwie bramki zdobyli Jakub Wójcicki i Maciej Firlej, a jedną Paweł Moskwik. Dla gospodarzy trafił Rafał Adamski, który w ostatniej minucie wykorzystał rzut karny. Napastnik pruszkowian – Firlej ma w dorobku 15 goli i jest najlepszym strzelcem rozgrywek. W następnej kolejce (11.03) derby Mazowsza: Znicz zmierzy się u siebie z Polonią.

Ścisk w czołówce II ligi

Na czele II ligi jest Kotwica, która wyprzedza o dwa punkty Kalisz i o trzy oczka Polonię. Znicz jest piąty w tabeli i traci do lidera sześć punktów.

Sonda
Czy Polonia Warszawa wróci do ekstraklasy?
PKO Ekstraklasa Raport 27.02
Najnowsze