Znicz

i

Autor: Pixabay

ogromna strata

Nie żyje olimpijka i medalistka mistrzostw świata. Tajemnicza śmierć w wieku zaledwie 43 lat

2023-08-16 16:25

Bardzo niepokojące wieści dotarły do nas z Wielkiej Brytanii. Znana i szanowana była pływaczka Helen Smart zmarła nagle w wieku zaledwie 43 lat. Angielskie media rozpisują się o całej sytuacji, jednak wciąż nie wiadomo, co było przyczyną przedwczesnej śmierci sportsmenki.

Helen Smart była uznaną w Wielkiej Brytanii pływaczką. Specjalizująca się w stylu grzbietowym zawodniczka miała na swoim koncie starty na najważniejszych imprezach międzynarodowych, w tym igrzyskach olimpijskich. Swój kraj reprezentowała na igrzyskach w Sydney (jeszcze pod panieńskim nazwiskiem Don-Duncan) w 2000 roku, gdzie jednak medalu nie udało się jej zdobyć. Największe sukcesy odnosiła tuż przed rokiem 2000. Na mistrzostwach Europy w 1998 roku sięgnęła po srebro na 200 m stylem grzbietowym, a rok później została wicemistrzynią świata w tej samej konkurencji.

Nie żyje Helen Smart. Zagadkowa śmierć 43-latki

Helen Smart dość szybko zakończyła swoją karierę, bo właśnie po igrzyskach w Sydney, czyli w wieku 20 lat. Jak opisuje „The Sun” Smart zajęła się nauczaniem innych. Trenowała innych w swojej dyscyplinie, a w ostatnim czasie odnosiła kolejne sukcesy – została dyrektorem Worsley Mesnes Community Primary School w Wigan

Jak przekazuje „The Sun” jej współpracownicy są niezwykle zaskoczeni odejściem 43-latki, tym bardziej, że wciąż nie wiadomo, jakie były przyczyny jej śmierci. – Próbowałam znaleźć słowa, by coś powiedzieć, ale jestem tak zszokowana wiadomościami, że nie wiem, co powiedzieć. Helen była tak żywą postacią, zawsze radosną wspaniałą przyjaciółką i współlokatorką. Była tak oddanym sportowcem i miała niesamowitą etykę pracy, którą wniosła do swojego życia poza sportem – mówi Katy Sexton, która startowała na igrzyskach razem ze Smart, cytowana przez „The Sun”.

Sonda
Czy chciałbyś, aby Igrzyska Olimpijskie odbyły się w Polsce?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze