Ukraina

i

Autor: Cyfrasport Polacy wspierają Ukrainę

Oby więcej takich decyzji!

Niemcy nam zaimponowali! Wypięli się na decyzję światowej federacji, wyrazili solidarność z narodem ukraińskim

2023-03-17 12:19

Wojna w Ukrainie trwa od ponad roku, ale niestety w sporcie zawodnicy z Rosji i Białorusi coraz częściej dopuszczani są do zmagań na arenie międzynarodowej. Nie wszyscy jednak pokornie przyjmują decyzje światowych władz.

Po rozpoczęciu trwającej już ponad rok zbrojnej napaści Rosji, przy wsparciu Białorusi, na Ukrainę wielu sportowców z krajów-agresorów zostało wykluczonych z imprez międzynarodowych. Niestety w ubiegłym tygodniu podczas kongresu Międzynarodowej Federacji Szermierczej (FIE) ponad 60 procent federacji członkowskich opowiedziało się za dopuszczeniem ich do zawodów szermierczych.

Niemcy odwołali zawody, do których dopuszczono Rosjan i Białorusinów

Na decyzję światowych władz wypięli się jednak właśnie Niemcy i zaplanowany na początek maja Puchar Świata florecistek w Tauberbischofsheim zostal odwołany. - Wyrażamy solidarność z narodem ukraińskim, który cierpi z powodu wojny i agresji. Niemiecka Federacja Szermiercza przyjmuje decyzję (FIE) z poprzedniego piątku, ale chcemy jasno zaznaczyć, że preferowaliśmy inny wynik i przed nami jest jeszcze wiele wątpliwości, z jakimi światowa federacja musi się zmierzyć. To wszystko sprawia, że organizacja zawodów jest niemożliwa - wyjaśniła prezes Niemieckiej Federacji Szermierczej Claudia Bokel.

Express Biedrzyckiej - gen. Stanisław KOZIEJ - Z Putinem u władzy ta wojna się nie skończy
Najnowsze