Marcin Robak

Autor: Cyfrasport Marcin Robak

Pogoń Siedlce - Widzew Łódź: Gospodarze pokonali faworyta! [WYNIK]

2020-07-05 18:44

Piłkarze Widzewa Łódź zawiedli w niedzielnym meczu 30. kolejki drugiej ligi, przegrywając na wyjeździe z Pogonią Siedlce 1:3. Pierwsze 45 minut układało się po myśli gości. W drugiej połowie wszystko się zmieniło i gospodarze najpierw wyrównali, natomiast w końcówce strzelili kolejne gole. Czy taki wynik oznacza, że trener Marcin Kaczmarek w najbliższych dniach straci posadę?

Przed meczem z Pogonią Siedlce "Przegląd Sportowy" poinformował, że po serii słabszych występów działacze Widzewa Łódź zastanawiają się nad zmianą trenera. Marcina Kaczmarka miałby zastąpić Leszek Ojrzyński. Niedzielny mecz być może przeleje czarę goryczy. Pierwsza połowa układała się po myśli widzewiaków, którzy wyszli na prowadzenie w 18. minucie i kontrolowali przebieg gry w tej części. Wszystko zmieniło się po zmianie stron. Gospodarze sprawiali lepsze wrażenie, co zaowocowało kolejnymi golami. Wyrównał Oskar Repka, natomiast w ostatnich minutach do siatki trafili rezerwowi Marcin Kozłowski II i Maciej Firlej.

Widzewiacy stracili fotel lidera. W tabeli prowadzi teraz Górnik Łęczna, który wygrał z Olimpią Elbląg 1:0.

Pogoń Siedlce - Widzew Łódź 3:1 (0:1)

Bramki: Repka 56, Kozłowski II 84, Firlej 90+5 (k) - Ojamaa 18

Pogoń: Rafał Misztal - Dominik Sadzawicki, Ivan Ocenas,  Tomasz Wełna, Bartłomiej Olszewski - Norbert Wojtuszek (90. Artur Balicki), Tomasz Margol, Oskar Repka, Piotr Marciniec (52. Marcin Kozłowski II), Adam Mójta (87. Eryk Więdłocha) - Kamil Walków (67. Maciej Firlej)

Widzew: Wojciech Pawłowski - Łukasz Kosakiewicz (87. Łukasz Turzyniecki), Sebastian Rudol, Daniel Tanżyna, Kornel Kordas - Henrik Ojamaa (76. Daniel Mąka), Marcel Gąsior, Mateusz Możdżeń, Konrad Gutowski - Rafał Wolsztyński, Marcin Robak

Żółte kartki: Margol, Marciniec, Olszewski, Wełna - Wolsztyński, Gąsior, Możdżeń.

QUIZ. Przed wami legendarny Widzew Łódź. Co wiecie na temat tego zespołu?

Pytanie 1 z 10
Kto prowadził Widzew Łódź, gdy w 1981 roku wywalczył pierwsze mistrzostwo Polski w historii klubu?