POLICJA w siedzibie związku! Zatrzymania w sprawie korupcji i ustawiania meczów

2020-10-16 18:05 MC, PAP
Chorągiewka
Autor: Cyfrasport

Czeska policja wtargnęła w piątek do siedziby krajowego związku piłkarskiego, zatrzymując 19 osób podejrzanych o ustawianie meczów i korupcję. Według lokalnych mediów może chodzić m.in. o spotkania tamtejszej drugiej i trzeciej ligi.

"Czeska policja aresztowała 19 osób za korupcję i ustawianie meczów w ramach ogólnokrajowej operacji" - poinformował w piątek praski prokurator, cytowany przez AFP. Niektóre źródła piszą, że podejrzanych jest dwadzieścia osób.

Szykują się OGROMNE zmiany przy formacie Euro 2020! UEFA może zrobić REWOLUCJĘ

Wejście policji potwierdził rzecznik Czeskiego Związku Piłkarskiego Michael Jurman. - Możemy potwierdzić, że od rana policja podjęła działania, w tym przeszukanie siedziby federacji. Zapewniamy policji maksymalną współpracę - dodał.

Tomasz Hajto zawalczy w klatce MMA? Stanowcza deklaracja

Według lokalnych mediów jednym z podejrzanych jest wiceprezes związku Roman Berbr, ale prokuratura nie udziela informacji na ten temat.

Jak napisał portal informacyjny "Seznam Zpravy", cytowany przez agencję Reuters, sprawa koncentruje się na rzekomym ustawianiu meczów w drugiej i trzeciej lidze czeskiej, a urzędnicy prowadzą również dochodzenie dotyczące wielu sędziów.

Najnowsze