Szykują się OGROMNE zmiany przy formacie Euro 2020! UEFA może zrobić REWOLUCJĘ

2020-10-16 15:18 PO
Aleksander Ceferin, UEFA
Autor: East News Aleksander Ceferin - prezydent UEFA

Coraz więcej wskazuje na to, że przyszłoroczne Euro nie odbędzie się w takim formacie, jak pierwotnie planowano. Pandemia sprawia, że UEFA być może będzie musiała zmienić format turnieju. I to znacząco.

Euro 2020 miało się odbyć w czerwcu br. w 12 krajach. Z powodu pandemii turniej przełożono na kolejny rok. Według „The Sun” wkrótce mają pojawić się zmiany na liście miast organizatorów. Wiele wskazuje na to, że wypadną z niej Baku (Azerbejdżan) i Sankt-Petersburg (Rosja). Ich los może podzielić Bilbao (a na tym stadionie ma się odbyć mecz Hiszpania – Polska). Możliwe jest także przeniesienie turnieju do jednego kraju i rozegranie go na czterech stadionach.

To on jest największym WYGRANYM meczu z Bośnią. Niektórzy byli MOCNO zaskoczeni | Futbologia

O format Euro 2020 zapytano prezydenta UEFA, Aleksandra Ceferina. Słoweniec nie wyklucza żadnej opcji. - Można by je rozegrać w 11, 8, 5 lub tylko w jednym kraju – wypalił w wywiadzie dla portalu maisfutebol.iol.pl. Przeniesione o rok Euro 2020 ma odbyć się w dniach 11 czerwca – 11 lipca 2021 roku. Tytułu wywalczonego w 2016 roku we Francji będzie bronić reprezentacja Portugalii.

Kamil Grosicki znowu ostro namiesza!? Szykuje się poważny TRANSFER

Karol. Człowiek, który został liderem | Futbologia

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze