Polonia Warszawa

i

Autor: East News Polonia Warszawa

Awans do I ligi

Polonia Warszawa to zrobiła! Czarne Koszule wracają na salony

2023-05-21 12:45

Polonia rok po roku cieszy się z awansów. W ubiegłym sezonie była to promocja do II ligi, a teraz już na zaplecze ekstraklasy. Przepustka została przypieczętowana po wygranej 2:0 na Konwiktorskiej z Olimpią Elbląg w 32. kolejce.

Tomczyk nie zawodzi

„Czarne Koszule” nie zmarnowały szansy. Potrzebowały wygranej, aby świętować awans na dwie kolejki przed końcem rozgrywek. Cel został zrealizowany. Na własnym stadionie stołeczny zespół pewnie pokonał Olimpię Elbląg, a wszystko rozstrzygnęło się w pierwszej połowie. Przed upływem pół godziny strzelanie rozpoczął Paweł Tomczyk. To jego szósty gol w tej rundzie. Jeszcze przed przerwą rywali dobił Mateusz Michalski. Dla gospodarzy to dziesiąty z rzędu mecz bez porażki.

Już nikt ich nie dogoni

Polonia nie tylko cieszy się z promocji, ale także z tego, że nikt już jej nie wyprzedzi w tabeli. Kotwica Kołobrzeg traci do niej sześć punktów. Trzeci jest Stomil Olsztyn, a czwarty Znicz Pruszków. W następnej kolejce podopieczni Rafała Smalca zagrają na wyjeździe z Górnikiem Polkowice (26.05). Z kolei Znicz zagra u siebie z Wisłą Puławy (27.05).

Sonda
Czy Polonia Warszawa wróci do ekstraklasy?
PKO Ekstraklasa Raport 15.05
Najnowsze