Drużynowe mistrzynie Europy 2022

Autor: PZBS Od lewej: Anna Sarniak, Cathy Bałdysz, Danuta Kazmucha, Aleksandra Jarosz, Sophia Bałdysz i Ewa Banaszkiewicz

Polski brydż znów w splendorach. Drużyny kobiet i weteranów najlepsze w ME na Maderze

2022-06-23 19:34

Trwa znakomita passa polskich brydżystów. W drużynowych mistrzostwach Europy w Funchal na Maderze zdobyli dwa złote medale. Zwyciestwa odniósł team kobiecy oraz team męski seniorów (od lat 63 wzwyż).

W turnieju drużyn kobiecych (narodowych) Polki wygrały 15 z 18 stoczonych meczów. Z dorobkiem 273 pkt wyprzedziły Szwecję - 262 oraz Izrael - 241 i obroniły tytuł mistrzowski sprzed czterech lat.Skład "złotej" drużyny: Cathy Bałdysz i Sophia Bałdysz (prywatnie mama i córka), Danuta Kazmucha i Anna Sarniak oraz Ewa Banaszkiewicz i Aleksandra. JaroszNasze brydżystki odniosły drugi w tym roku sukces. W kwietniu bowiem wywalczyły w Salsomaggiore we Włoszech brąz w mistrzostwach świata teamów (w ramach teamu mogli tam grać zawodnicy różnych narodowości, ale Polki grały w składzie krajowym). Cztery pierwsze z wymienionych zawodniczek są medalistkami obu czempionatów.

12/04/2022  DCH  Medale na stole. Duży sukces polskiego brydża sportowego

Jeszcze lepszą passę mają weterani polskiego brydża, w tym sporcie nazywani seniorami. W marcu wygrali w tej kategorii MŚ teamów open (także składem krajowym), teraz drużynowe ME, a tydzień temu w ME par wśród seniorów triumfowali Michał Kwiecień i Włodzimierz Starkowski przed Piotrem Bizoniem i Markiem Blatem. Kwiecień, Starkowski, Bizoń i Blat znaleźli sie też w składzie obecnych drużynowych mistrzów Europy, a drużynę uzupełnili Apolinary Kowalski i Jacek Romański. Polacy prowadzili niemal bez przerwy w tym turnieju. Wyprzedzili zdecydowanie Duńczyków i Szwedów.

Z przyjemnością informujemy też o miłym dla "Super Expressu" sukcesie w Funchal JOANNY ŻOCHOWSKIEJ, siostry naszego redakcyjnego kolegi, Marka Żochowskiego. Będąc obywatelka Francji wraz z francuskimi kolegami triumfowała w turnieju drużyn mieszanych. Grała w parze z Pierre'em Schmidtem.