Czwórka kajakarek kontynuuje świetną passę

i

Autor: Paweł Skraba

Polskie kajakarki pogroziły rywalkom. Pokaz siły w Pucharze Świata w Poznaniu

2023-05-29 0:02

To był pokaz siły polskiego kajakarstwa. Polskie osady wywalczyły dwanaście miejsc na podium w zawodach Pucharu Świata na jeziorze Malta w Poznaniu. Z sześciu zwycięstw aż cztery odniosła reprezentacja kobiet w kajakach klasycznych, prowadzona przez trenera Tomasza Kryka.

Najbardziej wartościowe były dwa zwycięstwa w konkurencjach olimpijskich, tych samych, w których Polki triumfowały w ubiegłorocznych mistrzostwach świata i mistrzostwach Europy. W Poznaniu wystąpiły w tym samym składzie. W czwórkach K4 na dystansie 500 m triumfowały Karolina Naja, Anna Puławska, Adrianna Kąkol i Dominika Putto. A w dwójkach K2 na 500 m mistrzynie świata Karolina Naja i Anna Puławska zostały w poznańskim finale… wyprzedzone przez młodsze koleżanki, Martynę Klatt i Helenę Wiśniewską.

Klatt z Wiśniewską odniosły jeszcze jedno zwycięstwo w tych regatach - w nieolimpijskim wyścigu K2 na 200 m. Pozostałe wygrane, także w konkurencjach nieolimpijskich, przypadły: Katarzyna Kołodziejczyk w jedynkach K1 na 200 m; kanadyjkowej dwójce mieszanej C2 na 500 m (Juliusz Kitewski, Amelia Braun) oraz męskiej czwórce kanadyjkowej C4 na 500 m (Aleksander Kitewski, Arsen Śliwiński, Łukasz Witkowski i Oleksij Koliadych).

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze