Brazylia

i

Autor: EastNews Brazylia

Przewrót w Ameryce Południowej! Zmiana gospodarza Copa America

2021-05-31 19:44

Pomimo poluzowania obostrzeń globalna sytuacja związana z pandemią COVID-19 wciąż nie jest najlepsza. Fakt ten odczuwają wszyscy i świat sportu nie jest tutaj wyjątkiem. Kilka tygodni temu ze względu na brak możliwości wpuszczenia kibiców na trybuny ogłoszono, że część miast pierwotnie będących organizatorami Euro 2021 nie zostanie dopuszczona do turnieju. Dotyczyło to m.in. Bilbao oraz Dublina, gdzie swoje mecze miała rozgrywać reprezentacja Polski. W poniedziałkowe popołudnie doszło natomiast do sporego przewrotu w Ameryce Południowej. Na dwa tygodnie przed rozpoczęciem zdecydowano o przeniesieniu imprezy z Argentyny do Brazylii.

Pierwotnie rywalizacja o miano najlepszej piłkarskiej drużyny w Ameryce Południowej miała odbyć się w 2020 roku na terenie Kolumbii oraz Argentyny. Ze względu na wszechobecną pandemię koronawirusa zdecydowano się jednak przełożyć imprezę na kolejny rok. W międzyczasie z listy organizatorów zniknęła Kolumbia. Powodem była napięta sytuacja polityczna w tym kraju. Argentyna przystała na samodzielną imprezę czempionatu, ale i jej nie będzie dane zorganizować imprezy. Na przeszkodzie stanęła trudna sytuacja epidemiologiczna, która uniemożliwiła rozegranie turnieju na terenie tego kraju.

Raport z Opalenicy. Pierwsze słońce na kadrze i impreza z Golcami

Zagrają w Brazylii

Sytuacja jest niezwykle dynamiczna, a decyzję o zmianie gospodarza podjęto ledwie przed kilkunastoma godzinami. Nowym organizatorem turnieju o mistrzostwo Ameryki Południowej będzie Brazylia. Pierwotnie Copa America miało rozpocząć się 13. czerwca, ale niewykluczony wydaje się scenariusz, w którym zostanie ono przeniesione na późniejszy termin. Jak poinformowały w oficjalnym komunikacie władze CONMEBOL (Południowoamerykański Federacja Piłkarska)  wszystkie kluczowe decyzje zostaną podjęte w najbliższych godzinach. Brazylijczycy będą bronić tytuły wywalczonego przed dwoma laty.

Sonda
Kto wygra Copa America?
Najnowsze