Szalony rok Milika

Autor: East News Arkadiusz Milik i Javier Mascherano podczas meczu Ligi Miatrzów Ajax Amsterdam - FC Barcelona

Puchar Holandii: Feyenoord - Ajax 1:0! Dramat Milika! Samobój w 96. minucie! [WIDEO]

2015-10-28 23:36

Ajax Amsterdam poza Pucharem Holandii! Zespół Arkadiusza Milika w dramatycznych okolicznościach przegrał z Feyenoordem Rotterdam 0:1 i pożegnał się z marzeniami o decydującym trofeum! O triumfie gospodarzy na de Kuip zadecydowało samobójcze trafienie Joela Veltmana... w 96. minucie spotkania.

To miał być hit. Być może w ogóle największy w środę na Starym Kontynencie. I zawiódł. Ekipa Franka de Boera nie potrafiła zagrozić bramce, gospodarze nie umieli zmusić rywali do błędu i kibice w Rotterdamie nie mieli powodów do radości.

Aleksandar Prijović wyrzucony z Legii?

Aż do ostatniej minuty spotkania. Arbiter wydłużył holenderski klasyk aż o sześć minut. Czyli jakieś sześćdziesiąt sekund za dużo dla Joela Veltmana. Defensor gości tak bardzo spieszył się chyba do domu, że aż w polu karnym zaliczył cudownego wręcz samobója. I wyeliminował swoich kolegów z rywalizacji w Pucharze Holandii. To trzeba zobaczyć:

Nie jesteśmy pewni. Ale wydaje się, że decydujące trafienie Holender zaliczył... piętą?

Arkadiusz Milik spędził na murawie jakąś... minutę. Polak wciąż przechodzi trudny okres w Amsterdamie. Frank de Boer dał reprezentantowi Polski w tym sezonie piętnaście szans, ale ten odpłacił mu się zaledwie pięcioma trafieniami.

Feyenoord Rotterdam - Ajax Amsterdam 1:0 (0:0)
Bramka: Joel Veltman 96 (s)