Rekordowy kontrakt podpisany! 24-latek zgarnie PÓŁ MILIARDA dolarów

2020-07-07 12:04 Damian Okła
Patrick Mahomes
Autor: East News Patrick Mahomes

Kibice, którzy nie interesują się sportami typowo amerykańskimi, a więc futbolem, czy baseballem mogą nie zdawać sobie sprawy, że zawodnicy występujący w tamtejszych ligach zarabiają ogromne pieniądze. Są niekiedy lepiej opłacani niż najlepsi piłkarze na świecie. Ale informacja o nowym kontrakcie Patrick'a Mahomes'a nie może umknąć nikomu. Futbolista podpisał właśnie rekordowo wysoki kontrakt.

Czasami można zapomnieć, że taka dyscyplina jak futbol amerykański jest jedną z najpopularniejszych na świecie pod względem statystyk. Te "wykręcają" przede wszystkim fani ze Stanów Zjednoczonych, gdzie rozgrywki na wielu poziomach oglądane są przez setki tysięcy, a czasami nawet miliony fanów. To natomiast przekłada się na zarobki klubów i zawodników.

Prezes klubu namawiał zawodniczkę na SEKS. Potem potraktował ją BRUTALNIE

Super Sport 7 VII

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Kontrakty futbolistów opiewają na naprawdę ogromne kwoty. Mimo tego nowa umowa 24-letniego Patrick'a Mahomes'a zaskoczyła chyba wszystkich ekspertów. Występujący na pozycji quarterbacka zawodnik, do NFL dołączył zaledwie trzy lata temu. Ale niemal od razu stał się gwiazdą Kansas City Chiefs. Bardzo szybko udowodnił, że jest ogromnym talentem.

Zażądał takich MILIONÓW, jakie ma Lewandowski. Gwiazdor może wylecieć z Bayernu

O jego umiejętnościach eksperci mówili od dawna, a kibice mogli przekonać się o nich oglądając mecze z udziałem Mahomes'a. Zespół z Kansas postanowił nie tracić nawet chwili nie chciał, aby 24-latek przeszedł do innego klubu. Dlatego Chiefs złożyli Mahomes'owi propozycję nie do odrzucenia. Jak podaje ESPN, zawodnik podpisał niedawno kontrakt na okres 10 lat, a na jego mocy zarobi... 450 milionów dolarów. Kwota ta może wzrosnąć nawet do 503 mln. To niewątpliwie najwyższy kontrakt w historii sportu.

Najnowsze