Zażądał takich MILIONÓW, jakie ma Lewandowski. Gwiazdor może wylecieć z Bayernu

2020-07-07 8:38 Damian Okła
Robert Lewandowski, David Alaba, Bayern Monachium
Autor: East News Robert Lewandowski i David Alaba

Letnie okno transferowe sprawia, że w gabinetach wielu klubów robi się gorąca. Działacze muszą dokładnie przyjrzeć się kontraktom swoich piłkarzy, aby nie stracić ich za darmo, albo uzyskać jak najlepszą cenę. Bayern Monachium musi zastanowić się, co zrobić z Davidem Alabą. Austriak za pół roku będzie mógł podpisać kontrakt z innym zespołem i Bawarczycy nic na nim nie zarobią. Z drugiej strony obrońca zażądał ogromnych pieniędzy w nowej umowie.

Rok do zakończenia obowiązywania kontraktu danego zawodnika oznacza, że klub musi zastanowić się, czy przedłużać z nim współpracę, czy szukać możliwości zarobku. Zawodnicy mają bowiem prawo, aby na pół roku przed zakończeniem kontraktu, porozumieć się z innym zespołem i po upływie sześciu miesięcy przejść całkowicie za darmo. A w przypadku takich piłkarzy jak Alaba, oznaczałoby to stratę wielu milionów na transferze gotówkowym.

SZOKUJĄCA tajemnica o Cristiano Ronaldo wyszła na jaw! Cierpi na nieuleczalne schorzenie!

WSZYSTKIE rekordy Roberta Lewandowskiego. To jest KOSMOS! | FUTBOLOGIA

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Austriacki obrońca od wielu lat jest piłkarzem Bayernu i w ostatnich sezonach jest jedną z gwiazd Bawarczyków. Obrońca słynie z precyzyjnego uderzenia i ma na swoim koncie kilka pięknych bramek z rzutów wolnych. I jak na defensora nadal jest piłkarzem młodym, bo przed sobą ma jeszcze kilka dobrych lat kariery. Dlatego Bayern ma obecnie dość spory zgryz.

Kamil Bednarek miał GROŹNY wypadek. Auto ZNISZCZONE po wpadnięciu do ROWU [ZDJĘCIE]

Umowa Alaby wygasa w czerwcu przyszłego roku. Bawarczycy byliby skłonni podpisać ze swoim piłkarzem nową umowę, ale jak informuje "Bild", Alaba zażądał ogromnej podwyżki. Chce zarabiać około 20 milionów rocznie. Na taką pensję może liczyć Robert Lewandowski. W przypadku Austriaka jednak, oznaczałoby to niemal podwojenie zarobków. Niewykluczone więc, że Bayern nie przychyli się do prośby piłkarza, a to z kolei oznacza, że Alaba w najbliższych tygodniach może opuścić Allianz Arenę.

Najnowsze