Sędzia dostał z główki. W Pępowie dwaj kibice zaatakowali po meczu sędziego piłkarskiego

i

Autor: pixabay.com zdj. ilustracyjne

Skandal w niższej lidze

Sędzia został pobity przez piłkarza w meczu A Klasy. Gigantyczny skandal, arbiter uderzony w twarz!

2022-10-30 15:31

W A klasie występuje dużo zespołów, w których zawodnicy traktują występy meczowe, jako forma dodatkowej rozgrywki. Jednak w tych rozgrywkach zdarzają się też sytuacje, gdzie nie wszyscy piłkarze biorą występy na murawie dla zabawy. Przykładem może być sytuacja z sobotniego spotkania w dolnośląskiej A klasie, mecz został przerwany, a ofiarą został sędzia.

Pojedynek pomiędzy Lechią Piechowice i Czarnymi Strzyżowiec mógł doprowadzić do wielu emocji, ponieważ oba zespoły dzieliły zaledwie trzy punkty. Podczas tego spotkania A klasy grupy Jelenia Góra, lepsi do 86. minuty byli gospodarze, którzy strzelili rywalowi dwie bramki. Jeśli tak zakończyłby się ten pojedynek to zespół z Piechowic mógł liczyć na zrównanie się w tabeli z aktualnym liderem - Olimpią Kamienna Góra. Niestety, jak podało Kolegium Sędziów Jelenia Góra doszło do niecodziennej sytuacji, w której ucierpiał arbiter główny tego meczu - Mirosław Postępski.

Przez KS Jelenia Góra został wydany komunikat dotyczący tego wydarzenia. - Sędzia prowadzący zawody został uderzony dwukrotnie w okolice twarzy przez jednego z zawodników Czarnych Strzyżowiec. W 86. minucie zawody zostały przerwane w związku z zaistniałą sytuacją. - można przeczytać w mediach społecznościowych na profilu KS Jelenia Góra.

Sędzia miał prawo do zakończenia meczu wcześniej, wszystko przez wydane postanowienia Polskiego Związku Piłki Nożnej, który brzmi następująco: - Sędzia zobowiązany jest do zakończenia zawodów przed upływem ustalonego czasu gry w szczególności, jeżeli jeden z sędziów zostanie czynnie znieważony przez osobę niepożądaną lub jednego z uczestników meczu, a dalsze prowadzenie zawodów zagraża bezpieczeństwu któregokolwiek z sędziów.

Oczywiście arbiter ma zapewnienie ze strony Przewodniczącego Kolegium Sędziów Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej, że otrzyma pomoc prawną, a sytuacja nie zostanie zamieciona pod dywan. - Sprawa zostanie zgłoszona do sądu z powództwa cywilnego przeciw winnemu zawodnikowi. Pokrzywdzony sędzia poddał się obdukcji oraz zgłosił sprawę na policję.

Jan Tomaszewski OCENIA POWOŁANIA Michniewicza!
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze