Robert Korzeniowski prowadzi w Cieszanowie zajęcia dla młodych Ukraińców

i

Autor: archiwum RK

Sportowe zajęcia i zawody zamiast grozy wojny. Fundacja Roberta Korzeniowskiego gości młodzież z Ukrainy

2022-06-29 17:28

Te dzieci przyjechały ze strefy śmierci. Młodzi Ukraińcy cieszą się wakacjami i sportowymi zajęciami sportowymi w mieście Cieszanów, po polskiej stronie granicy. Ich sportowy obóz finansują fundacja Roberta Korzeniowskiego i fundacja Folkowisko.

Dwadzieścioro ukraińskich dzieci i ich opiekunowie przybyli ze Lwowa i z pobliskiego Jaworowa, gdzie w marcu na tamtejszym poligonie zginęło ponad 30 osób. W Cieszanowie mogą przez chwilę odetchnąć od poczucia zagrożenia, jakie towarzyszy im na co dzień w ojczyźnie.

Wycieczki i sportowe zajęcia dają im wytchnienie od tamtej codzienności. A spotkania z polskimi dziećmi to okazja do zawarcia nowych przyjaźni i podzielenia się swoją kulturą. Młodzi Polacy uczą się w towarzystwie gosci nie tylko ukraińskich słów, ale także np. gotowania ukraińskich potraw.

W niedzielę 3 lipca o godz. 10 na stadionie szkoły w Cieszanowie odbędą się otwarte zawody lekkoatletyczne , w których wezmą udział ukraińscy goście. Mityng przewidziany jest dla wszystkich chętnych, w czterech kategoriach wiekowych (do lat 9, 11, 13 i 15). Konkurencje to biegi indywidualne i sztafety, chód sportowy i skok w dal. Informacje i zapisy (do 1 lipca) na stronie:

https://www.rkathletics.com/mityngi/cieszanowski-mityng-lekkoatletyczny-korzeniowski-cup-2022/

Poranny rozruch w Cieszanowie

i

Autor: Fundacja Roberta Korzeniowskiego
A teraz czas na kajaki z Robertem i Justyną Korzeniowskimi

i

Autor: Fundacja Roberta Korzeniowskiego
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze