Szczepionka na koronawirusa... niepotrzebna! Igrzyska w Tokio 2021 bez niej też się odbędą

2020-09-04 14:53
Znicz olimpijski dotarł do Tokio
Autor: AP Znicz olimpijski dotarł do Tokio

Szef igrzysk w Tokio uważa, że przełożonych na przyszły rok letnich zmagań olimpijskich nie storpeduje brak opracowania do tego czasu szczepionki na koronawirusa. W Japonii nie brakowało wcześniej opinii, że jeśli nie będzie możliwości szczepienia, nie da się przeprowadzić tak gigantycznych zawodów. Teraz pomału prezentowana jest inna wersja.

Toshiro Muto, kierujący komitetem organizacyjnym Tokio 2021, spotkał się ostatnio z przedstawicielami rządu, ekspertami epidemiologami i działaczami japońskiego komitetu olimpijskiego. Takie konferencje będą się odbywać cyklicznie przez najbliższe miesiące, a ich tematem będzie opracowywanie strategii postępowania z Covid-19 w trakcie przygotowań do igrzysk. Jedynym z najczęściej omawianych tematów jest pytanie czy dostępność szczepionki na koronawirusa jest niezbędna w obliczu rozgrywania zawodów olimpijskich.

Polski piłkarz ZGINĄŁ w TRAGICZNYM wypadku. Jego żona wystosowała DRAMATYCZNY apel

– To nie jest warunek wstępny – powiedział Muto o szczepionce. – Międzynarodowy Komitet Olimpijski i WHO już omawiały tę sprawę. Nie jest to warunek rozegrania igrzysk. Szczepionka nie jest wymagana. Oczywiście jeśli opracowane zostaną szczepionki, docenimy ten fakt, a dla Tokio będzie to świetna wiadomość. Jeśli jednak ktoś pyta mnie czy to jest niezbędny warunek – odpowiadam „nie”.

Robert Lewandowski NAMIĘTNIE CAŁUJE Anię! Niczym nastolatek [ZDJĘCIE]

Innym nurtującym organizatorów tematem jest możliwość pojawienia się kibiców na igrzyskach. Jak powiedział Muto, nie zapadły jeszcze żadne ustalenia. Cel jest jednak prosty. – Chcemy uniknąć zakazu obecności widzów – skwitował Muto.

Super Sport 1.09
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze