Urugwaj - Korea Płd., wynik 2:1 - ZAPIS RELACJI NA ŻYWO

2010-06-26 17:50

Urugwaj w ćwierćfinale Mistrzostw Świata! Zmierzy się tam ze zwycięzcą meczu Ghana - USA. Urugwajczycy zasłużenie po dwóch golach niesamowitego Luisa Suareza (23 l.) pokonali Koreę Południową 2:1.

Urugwaj był faworytem tego spotkania. Jednak już początek meczu dał im do zrozumienia, że nie będzie łatwo. W 5. minucie po rzucie wolnym piłka trafiła w słupek, strzelał Park Chu-young.

Potem do głosu doszli już Urugwajczycy. Wynikiem dobrej gry była bramka Suareza, która strzelił po podaniu Diego Forlana. Dyspozycja linii obronnej Korei w tej sytuacji pozostawiła wiele do życzenia.

Pierwsza połowa zdecydowanie należała do piłkarzy z Ameryki Południowej.

Druga cześć gry to już zupełnie co innego. Koreańczycy zaczęli nabierać tempa, a Urugwaj słabł w oczach. W 68 min. wyrównał Lee Chung-yong.

Wydawało się, że Urugwaj nie da już rady podnieść się z kolan. Jednak nic bardziej mylnego! W 80 min. swoją klasę ponownie pokazał Suarez, który pięknym podkręconym strzałem zdobył decydującą bramkę.

RELACJA

87 min. Ależ okazja dla Korei. Swoją drużynę dobrą interwencją ratuje bramkarz Urugwaju - Muslera.

83 min. Zmiana w drużynie Urugwaju. Fernandez zastępuje bohatera meczu Luisa Suareza

80 min. GOOOL!!! Urugwaj powoli odzyskuje rytm gry z pierwszej połowy. Tym razem wywalczyli rzut rożny dośrodkował Diego Forlan. Po czym jeszcze raz gwiazda Atletico Madryt w narożniku. Zamieszanie w polu karnym i piękny strzał Suareza !!! GOL!!!! 2:1!!

70 min. Urugwaj wyraźnie opadł z sił. Korea nie zwalnia tempa. W dogodnej sytuacji po podaniu Ji-Sunga - Lee Chung-yong, jednak strzela wprost w bramkarza.

68 min. GOOOL!!!! 1:1 Lee Chung-yong strzelcem gola, po zamieszaniu w polu karnym.

58 min. Dobry strzał kapitana Korei Park Ji-Sunga. Broni bramkarz Urugwaju - Korea coraz bliżej celu.

52 min. Napór Azjatów trwa, dużo chaosu w grze Urugwaju.

50 min. Okazja dla Korei. W dogodnej sytuacji do piłki dochodzi napastnik Korei, jednak strzela za mocno i bardzo niecelnie. Coraz groźniej pod bramką Urugwaju.

48 min. Piłkę w środku pola przejęli Urugwajczycy. Jednak strzał Suareza za słaby by zagrozić bramce Korei.

Rozpoczął Urugwaj

II POŁOWA

Koniec pierwszej połowy Urugwaj zasłużenie prowadzi 1:0 po golu Suareza. Ze strony Korei najgroźniej było w 5. minucie kiedy po strzale z rzutu wolnego Urugwaj uratował słupek.

45 min. Park Chu-young strzela z rzutu wolnego, ale prosto w mur.

Jeśli brać pod uwagę osiągnięcia ostatniej dekady, Korea Południowa na mundialu zawojowała więcej niż Urugwaj. W 2002 roku dotarła aż do półfinału. Jednak osiągnęła to w głównie dzięki pomocy ze strony stronniczych sędziów.

37 min.  Mecz zaostrzył się żółtą kartką ukarany - Jung Woo

27 min. Mądra gra Urugwaju. Prowadząc długo utrzymują się przy piłce powoli konstruując swoje akcje. Koreańczykom nadal do tego brakuje  pomysłów.

20 min. Obydwie drużyny grają wysoko ustawionym pressingiem. Stąd częste straty piłki. Jednak po stracie bramki Korei brakuje pomysłów na to by zagrozić bramce przeciwników.

Podczas tych mistrzostw Koreańczycy pokonali Grecję 2:0, przegrali z Argentyną 1:4 i zremisowali 2:2 z Nigerią. To ostatnie spotkanie na telebimach ustawionych w miejscach obserwowało w Korei aż 500 tysięcy osób. To bardzo dużo, gdyż mecz się rozpoczynał, w Korei o 3:30 w nocy.

12 min. Mecz toczy się w dobrym tempie. Tym razem z dystansu strzelał Arevalo, jednak wysoko nad poprzeczką

8 min. GOOL!! Dośrodkowanie Forlana na bramkę zamienia Suarez! Obrona Korei zachowała sie jak amatorzy. Patrzyli się wraz z bramkarzem jak piłka przelatuje przez całe pole karne i trafia do Suareza, który nie pudłuje w takich sytuacjach.

5 min. Park Chu-young wspaniale uderza z rzutu wolnego! Podkręcona piłka uderza w słupek

2 min. W środku pola piłkę przejęli Koreańczycy. W stronę pola karnego popędził zawodnik Manchesteru United Park Ji Sung, jednak zablokowali go obrońcy Urugwaju.