Bartłomiej Marszałek jr (ur. 1983)

Autor: Artur Hojny

Wielki sukces Bartłomieja Marszałka. Polak ponownie na podium wodnej Formuły 1

2022-12-17 1:08

To zdarzyło się dopiero po raz drugi. BARTŁOMIEJ MARSZAŁEK (39 l.) wskoczył na podium motorowodnej Formuły 1 H2O. Pod tym względem dogonił Roberta Kubicę w jego osiągnięciach w samochodowej Formule 1. Marszałek junior zajął trzecie miejsce w pierwszym z dwóch wyścigów Grand Prix w Szardży w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

W piątkowym wyścigu syn multimedalisty mistrzowskich imprez, Waldemara, pozwolił się wyprzedzić jedynie Szwedowi Jonasowi Anderssonowi i Finowi Samiemu Selio. W pobitym polu zostawił m.in. lidera mistrzostw świata, Shauna Torrente z USA.

Poprzednie miejsce na podium wywalczył Marszałek junior także w Szardży, w roku 2019.

"Mam dobrą wiadomość, zająłem trzecie miejsce w Grand Prix Szardży. Startowałem z 14 pola, bo musiałem wymienić silnik, ale jest dobrze! Wyprzedzałem jak natchniony – przekazał kibicom za pośrednictwem mediów społecznościowych Bartłomiej Marszałek. – Dziękuję Wam za wszystkie ciepłe słowa. Jesteście najlepszymi kibicami na świecie. Orlen Team, F1H2O i podium w Grand Prix – to brzmi super. Mamy to!!!"

Dodajmy, że warszawski motorowodniak na co dzień należy do grupy Orlen Team, natomiast w wyścigach Grand Prix reprezentuje zespół Stromoy Racing.

W niedzielę 18 grudnia, w dniu finału piłkarskiego mundialu w sąsiednim Katarze, Torrente i Andersson stoczą w ZEA walkę o tytuł mistrza świata w wodnej F1.