Wiemy gdzie NIE ZAGRA Podolski. Zaskakująca decyzja zawodnika

2020-01-13 16:07 KG
Lukas Podolski
Autor: East News Lukas Podolski

Przyszłość Łukasza Podolskiego jest od dawna szeroko komentowana w sportowych mediach. Były reprezentant Niemiec często wspominał, że chciałby zagrać w Górniku Zabrze. Obecny kontrakt zawodnika z japońskim Vissel Kobe wygaśnie z początkiem stycznia. Jaki kierunek obierze piłkarz? W jednym z ostatnich wywiadów wykluczył jedną z opcji.

Na kibiców Górnika Zabrze nazwisko Łukasza Podolskiego działa bardzo mocno. Jego przenosiny do śląskiego klubu wydają się być wymarzonym i najgłośniejszym transferem w polskiej lidze. Takiego zawodnika w naszym kraju jeszcze nie było. Od pewnego czasu wydaje się, że jest bardzo blisko zakontraktowania urodzonego w Gliwicach zawodnika. Jego kontrakt w japońskim Vissel Kobe wygasa wraz z końcem stycznia i napastnik byłby do wzięcia za darmo. Działacze Górnika bardzo prężnie działają by Podolski zagrał w ich klubie.

Piłkarz oprócz gry w Zabrzu, miałby również otworzyć własny punkt z kebabem. Wcześniej zdecydował się na taki ruch w Kolonii i pomysł okazał się wyśmienity. W ostatnich dniach w jednym z wywiadów jego ojciec wypowiedział się o przyszłości syna. - Słyszałem, że chce go FC Koeln, mieszkam niedaleko Kolonii i chciałbym go mieć blisko siebie - powiedział dla serwisu sportowefakty.pl. Niemiecki klub jasno deklarował chęć pozyskania "Poldiego". Teraz jednak wiemy, że zawodnik nie zdecyduje się obrać takiego kierunku.

Wypowiedź zawodnika może ucieszyć polskich kibiców. - Nie będę już grał w żadnym niemieckim klubie. Nieważne, czy pierwszo- czy drugoligowym. Otrzymałem kilka ofert od niemieckich drużyn, ale to już zamknięty temat - powiedział dla magazynu "Kicker". Taka decyzja nie oznacza, że 34- latek zagra w Polsce. Jego usługami zainteresowane jest Flamengo Rio de Janeiro z Brazylii, CF Monterrey z Meksyku i Johor Darul Takzim z Malezji czy Chicago Fire. We wszystkich tych drużynach były reprezentant Niemiec może liczyć na spore pieniądze. Sam zawodnik często mówił, że w przyjściu do Górnika nie zależy mu na kasie. Chciałby po prostu spełnić swoje marzenie z dzieciństwa. Jak zadecyduje Podolski? Na oficjalne decyzje trzeba będzie jeszcze poczekać.

Najnowsze