Sędzia pobity w lidze tureckiej

i

Autor: X / ZRZUT EKRANU Sędzia pobity w lidze tureckiej

ohydny atak na sędziego

Wstrząsające sceny na boisku w topowej lidze. Sędzia został pobity i skopany na murawie, niewiarygodne do czego tam doszło

2023-12-11 21:12

Liga turecka jest z pewnością specyficzna. Nie raz jest tam gorąco głównie za sprawą bardzo żywiołowych kibiców, którzy są niezwykle oddani swoim klubom. Niestety, teraz doszło do sytuacji niezwykle oburzające, ale tym razem to nie pseudokibice zaatakowali, a... prezes jednego z klubów, który zaatakował i pobił sędziego jeszcze na murawie.

W lidze tureckiej dostrzec można wiele skrajności. Nawet zespoły znajdujące się w czołówce potrafią grać bardzo nierówne, niektóre z klubów borykają się z problemami finansowymi, ale też w rozgrywkach europejskich na tureckie zespoły należy bardzo uważać – przekonał się o tym m.in. Manchester United, które w fazie grupowej Ligi Mistrzów przegrało i zremisowało z Galatasaray. W kontekście Turcji wiele się mówi także o kibicach, którzy są niezwykle żywiołowi i nie raz sprowadzali na swoje kluby gniew UEFA. Ale tym razem to nie kibice byli antybohaterami scen po jednym z meczów.

Sędzia zakończył mecz, a chwilę potem leżał kopany na murawie

Do ogromnego skandalu doszło po meczu Ankaragucu – Rizespor zakończonym remisem 1:1. Sieć obiegły nagrania, jak kilkadziesiąt sekund po meczu na murawę wtargnął prezes Ankaragucu Faruk Koca, który podbiegł do sędziego Halila Umuta Melera i powalił go ciosem pięścią na ziemię. Wywiązała się szamotanina, a z kolejnych nagrań widać, że sędzia został jeszcze kilka razy kopnięty w czasie, gdy leżał na ziemi. Do takich sytuacji z pewnością dochodzi niezwykle rzadko i można się spodziewać konsekwencji dla Ankaragucu. Niżej pokazujemy nagrania z portalu X, na których widać, jak sędzia najpierw zostaje uderzony pięścią w twarz, a później otrzymuje kilka solidnych kopniaków od innych osób, które wtargnęły na boisko razem z prezesem Kocą.

Najnowsze