Olimpiada szachowa rozgrywa się w Madrasie

i

Autor: Adam Nocoń

Zremisowały z Gruzinkami. Polskie szachistki na drugiej pozycji przed ostatnią rundą olimpiady

2022-08-08 17:52

Polskie szachistki straciły pozycję współliderek po przedostatniej, 10. rundzie olimpiady szachowej w Madrasie. Dzielą teraz drugą, m. in. z Gruzją, z którą zagrały dzisiaj na remis 2:2. Przerwana została też passa zwycięskich partii Oliwii Kiołbasy na trzeciej szachownicy.

W meczu z bardzo silną drużyną Gruzji Polki uzyskały dwa remisy. Swoją partię wygrała na czwartej szachownicy Maria Malicka. Natomiast grająca czarnymi bierkami Kiołbasa zmuszona była zgodzić się na remis z Lelą Dżawakiszwili. Po dziewięciu wygranych partiach z rzędu po raz pierwszy zremisowała.

Na samodzielne prowadzenie w rywalizacji kobiet powróciła ekipa gospodarzy, Indie I, która w poprzedniej rundzie przegrała z Polską 1,5:2,5, a teraz pokonała Kazachstan aż 3,5:0,5. Jeszcze wyższe zwycięstwo odniosła w przedostatniej odsłonie olimpiady ekipa Azerbejdżanu – 4:0 z Armenią. Dzięki temu Azerki wskoczyły na fotel wicelidera.

Przed ostatnią, 11. rundą prowadzą Indie I z dorobkiem 17 pkt meczowych, przed Polską, Azerbejdżanem, Ukrainą i Gruzją – po 16 pkt.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze