Jowita Wrzesień

Autor: instagram Jowity Wrzesień Jowita Wrzesień

I znów polskie sukcesy

Zuch-dziewczyny! Waleczne zapaśniczki na mistrzostwach świata koszą wrześniowe medale

2022-09-15 21:58

Trwa dobra passa polskich sportowców w ostatnich dniach. Po srebrnym medalu siatkarzy w czempionacie globu, triumfie Igi Świątek w US Open oraz awansie koszykarzy do najlepszej czwórki Starego Kontynentu, świetne wieści dla naszych kibiców napływają także z Belgradu. Na mistrzostwach świata w zapasach na podium wdrapują się kolejne reprezentantki Polski.

W czwartkowy wieczór w stolicy Serbii dwukrotnie cieszyliśmy się z krążków dla Biało-Czerwonych. Najpierw po brąz sięgnęła Anhelina Łysak startująca w wadze 57 kg. Zawodniczka Gryfu Chełm pokonała 10:6 reprezentantkę Mongolii, Dawaaczimeg Erchembajar. Kilkadziesiąt minut później jej sukces powtórzyła Jowita Wrzesień. Zapaśniczka CSIR Dąbrowa Górnicza w kategorii 59 kg długo przegrywała 1:2 z inną Mongołką, Erdenesuw Bat Erdene. Sprowadzając rywalkę do parteru, zdobyła jednak dwa punkty. Trzeci „zafundował” jej trener rywalki, nieskutecznie oprotestowując tę akcję.

Dzień wcześniej na trzecim stopniu podium w wadze 50 kg stanęła też Anna Łukasiak, reprezentująca barwy AZS AWF Warszawa.