Bartosz Kurek o Vitalu Heynenie. Pojawiła się dosadna opinia, siatkarz powiedział to wprost

2022-06-22 14:08
Vital Heynen, Bartosz Kurek
Autor: CyfraSport Vital Heynen, Bartosz Kurek

Vital Heynen od dłuższego czasu nie jest już trenerem polskich siatkarzy, ale wielu kibiców tęskni za belgijskim selekcjonerem. Szkoleniowiec zdecydował się na pracę z niemieckimi siatkarkami. Bartosz Kurek przyznał, że szanse na to, by Heynen dalej działał z naszymi zawodnikami były niemal zerowe. Wyjawił czemu!

Reprezentacja Polski pracuje z Nikolą Grbiciem, by zdobyć trzeci tytuł mistrzów świata z rzędu. Poprzednie dwa sukcesy odniesione były pod wodzą Stephane'a Antigi i Vitala Heynena. Zwłaszcza drugiego z nich kibice wspominają najcieplej. Także siatkarzom dobrze współpracowało się z belgijskim szkoleniowcem. Po mistrzostwach Europy Biało-czerwoni zdobyli brąz, a Heynen ogłosił, że żegna się z kadrą.

Bartosz Kurek: Heynen "nie do końca to czuł"

Bartosz Kurek w podcascie "W cieniu sportu" opowiedział o rozstaniu z Heynenem. Zdaniem gwiazdy naszej reprezentacji, decyzja o rozstaniu była obopólna. Możliwe, że Heynen chciał spróbować już czegoś innego.

NIE PRZEGAP! Sebastian Świderski odpowiedział na oskarżenia Fabiana Drzyzgi! Przywołał specjalne nagrania

- Można powiedzieć, że Vital stracił pracę, ale myślę, że to była decyzja obopólna. Rozmawiałem z nim i chyba nie do końca to czuł. Nie jestem w stanie zagwarantować na 100 proc., że wziąłby pracę trenera reprezentacji Polski, gdyby została mu zaoferowana. Ja to tak czuję - powiedział Kurek.

Tak wyglądało pożegnanie Vitala Heynena z reprezentacją Polski. Zobacz galerię poniżej!

Vital Heynen - osiągnięcia z Polakami

Reprezentacja Polski była prowadzona przez Vitala Heynena od 2018 do 2021 roku. We wrześniu 2018 roku obronił z naszą kadrą złoto mistrzostw świata. Biało-czerwoni zdobyli pod jego wodzą srebro Pucharu Świata, srebro Ligi Narodów i brązowe medale Ligi Narodów i mistrzostw Europy.

QUIZ. Kasina Wielka, Ząb czy Żywiec. Skąd pochodzą polskie gwiazdy?

Pytanie 1 z 13
Zaczynamy od czegoś bardzo prostego! Skąd pochodzi Kamil Stoch?
Kamil Stoch i świetne wieści
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze