El. MŚ 2014. Belgijki nie dały szans Hiszpankom

2014-01-03 19:45

Reprezentantki Belgii okazały się lepsze od Hiszpanek w pierwszym spotkaniu grupy K eliminacji siatkarskich MŚ 2014. Zawodniczki z kraju ze stolicą w Brukseli wygrały 3:0 (25:22, 25;18, 25:12).

Początek spotkania sprawiał wrażenie dość wyrównanego, jednak z biegem czasu zaczęła zarysowywać się przewaga... Hiszpanek.

"La Roja" w pewnym momencie prowadziła nawet 12:7. Wówczas do pracy wzięły się rywalki, które zdołały odwrócić losy rywalizacji jeszcze przed drugą przerwą techniczną.

Ostatecznie pierwszy set zakończył się wygraną Belgijek 25:20.

Druga partia to juz absolutna dominacja faworytek. Belgijki kontrolowały przebieg seta od początku do końca i w efekcie wygrały go 25:18.

W trzeciej partii nie było niespodzianki. Ta zakończyła się pewnym zwycięstwem faworytek 25:12.

Tym samym Belgijki, przynajmniej do zakończenia spotkania Polski ze Szwajcarią, objęły prowadzenie w grupie K.

Warto zaznaczyć, że awans do MŚ wywalczą zwycięzcy grup eliminacyjnych (jest ich pięć) oraz dwie najlepsze drużyny z drugich miejsc.